Слухати

Адвокат РФ вважає, що «Росія 1» має вибачитися за тлумачення пісні «1944»

16 травня 2016 - 08:09
Для цього адвокат Дмитро Сотников збирає підписи під електронною петицією до керівництва держтелеканалу «Росія 1»
Адвокат РФ вважає, що «Росія 1» має вибачитися за тлумачення пісні «1944» / Новини на Громадському радіо

 В ній він вимагає публічно вибачитися за образу пам’яті депортованих 1944 року кримських татар, яким присвячена переможна на «Євробаченні» пісня української співачки Джамали.

Адвокат хоче домогтися таких вибачень від генерального директора Всеросійської державної телерадіокомпанії Олега Добродєєва через те, що в ефірі телеканалу «Росія-1» його коментатори передали зміст пісні Джамали як «молитва за тих людей, що волею чи неволею полишають свій дім у пошуках кращого життя», повідомляє Радіо Свобода.

«І це при тому, що пісня починається по суті зі слів про геноцид кримських татар, про їхню депортацію і веде оповідь про долю людини, в якої сталінський режим відібрав батьківщину», — мовиться в петиції.

«Говорити в ефірі центрального телеканалу «Росія-1» про те, що депортація кримських татар була «вибором людей на користь пошуку кращого життя», — це блюзнірство і образа і для самого кримськотатарського народу, і для мільйонів жертв сталінського режиму», — наголосив автор петиції. 

Зі згаданими словами коментатори російського державного телеканалу виступили 12 травня, в день, коли Джамала виступила в півфіналі «Євробачення». Крім того, 14 травня, в день фіналу, вони повторили майже той самий текст про зміст пісні Джамали «1944», присвяченої трагедії сталінської депортації кримських татар із Криму, з якою вона перемогла на міжнародному пісенному конкурсі «Євробачення-2016» у Стокгольмі у Швеції.

Нагадаємо, українська співачка Джамала перемогла на «Євробаченні 2016» з піснею «1944».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+