Слухати

У Польщі вандали вчинили наругу над двома могилами вояків УПА

16 травня 2016 - 18:13
Невідомі особи сплюндрували могили українських вояків
У Польщі вандали вчинили наругу над двома могилами вояків УПА / Новини на Громадському радіо

Невідомі вандали вчинили наругу над двома могилами вояків УПА на українському військовому кладовищі в селі Пикуличі поблизу Перемишля.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомили в Об’єднанні українців у Польщі (ОУП) та підтвердили у генконсульстві України в Любліні.

«Для польської державної та самоврядної адміністрації це буде тестом, чи вони готові засудити цей злочин і розшукати його винуватців, а також підготувати схему протидії таким злочинам», — заявив голова ОУП Петро Тима.

Він підкреслив, що органи державної влади повинні відреагувати на цей злочин з огляду на його масштаби і значення для українсько-польських відносин.

1 463 402 652-5789.jpg

Хрест // Укрінформ
Хрест
Укрінформ

Тима підкреслив, що ці поховання є легальними, їх встановлення профінансовано польською стороною під наглядом Ради охорони пам’яті боротьби та мучеництва Польщі.

«Тут немає проблеми нелегальності поховань. Їх розташовано на легальному і діючому цвинтарі», — констатував голова ОУП.

Генконсул України в Любліні Василь Павлюк повідомив агентству, що інформацію про паплюження українських місць пам’яті отримано в неділю.

«Це питання ми тримаємо на контролі і звертаємося до правоохоронних органів Польщі для розслідування цієї справи», — повідомив генконсул.

Невідомі вандали прикріпили на надмогильні плити скляні рамки з написами про поховання в цьому місці «бандерівських бандитів, звірячих катів, які вбивали невинних польських жінок та дітей».

Український військовий цвинтар у Пикуличах є місцем поховання загиблих в’язнів табору для військовополонених УГА, армії УНР, а пізніше і членів УПА. Назву Український військовий цвинтар встановлено в 1994 році, а у 2000 році цвинтар збільшено і перенесено туди останки 47 членів УПА, які загинули в 1946 році в селах Бірча і Лішня та їхніх околицях.

Як повідомлялося, у 2015-2016 роках зафіксовано шість випадків руйнування українських місць пам’яті на півдні Польщі, поблизу кордону з Україною. У жодному з випадків зловмисників не затримали.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+