Слухати

Політв’язень, який в РФ імітував Майдан, запросив на суд свідків-українців

17 травня 2016 - 17:19
За словами журналістки Наталки Гуменюк, яка свідчила на суді, Павленський став режисером суду над ним
Політв’язень, який в РФ імітував Майдан, запросив на суд свідків-українців / Новини на Громадському радіо

У московському суді в справі російського відомого художника і активіста Петра Павленського свідчили українці: вони розказали судді та слухачам про Майдан. Розглядалась справа художника Павленського, який фактично зімітував Майдан і відновив події Майдану у Санкт-Петербурзі у 2014 році під час акції «Свобода».

Голова «Громадського телебачення» і свідок  у справі Павленського розповіла «Громадському радіо» про те, як вона свідчила.

«Мене запитували адвокати. Я була свідками захисту. Суду, напевно, не дуже було цікаво. Прокурор запитував, чи була я на цьому мосту, чи його бачила. Мої свідчення були розповісти про атмосферу солідарності на Майдані, і як я розумію цю акцію», — зазначила журналістка. 

cb-813 366.jpg

Акція Павленського "Шов" на захист  Pussy Riot[ //
Акція Павленського «Шов» на захист Pussy Riot[

За її словами, Павленський запросив її та українських свідків, щоб вони в суді розповіли, що таке Майдан, як вони розуміють акцію «Свобода». 

«Цікава особливість Петра в тому, що він художник, який змінив систему. Який був фактично режисером свого власного суду. І для нього було дуже важливо, щоби приїхали українці. Щоб люди, з якими він тоді був солідарний, так само були і засвідчили цю солідарність. Тому що судять його саме за майданівську справу», — додала Гуменюк.

Як зазначається в обвинуваченні, в цій справі вже пройшли необхідні строки давності, навіть обвинувальний вирок би звільнив активіста, але Павленський ще утримується під вартою за іншу акцію: підпалу ФСБ.

«У цій справі позиція Петра — він мовчить. Він не вважає себе винним, він не свідчить. В цій справі даємо свідчення ми. Він є режисером цієї справи», .

Петро Павленський — російський художник-акціоніст, видавець журналу. Відомий своїми акціями політичної спрямованості, що викликали широкий громадський резонанс і послужили підставою для призначення йому судово-психіатричних експертиз.

1 189 906.jpg

Акція Павленського "Фіксація" // Reuters
Акція Павленського «Фіксація»
Reuters

Деталі судового засідання можна прочитати на порталі Медіазона. 

Уривок з Наталкою Гуменюк наводимо нижче:

Свідок Гуменюк Наталія Петрівна, киянка, громадянка України, журналіст каналу «Громадське ТБ» — дівчина в джинсах з короткою стрижкою. Вона каже, що не потребує послуг перекладача.
Гуменюк знає Павленського з грудня 2013 року:
— Петро як відомий художник був у нас на ефірах, ми приятелі.

Гуменюк відповідає на питання адвоката Дінзе:
— Чи знаєте ви Петра Павленського, і де познайомилися?
— Знаю його як відомого художника. Коли він приїжджав на Майдан, ми запросили його на ефір, разом дивилися Майдан і бачили, наскільки це солідарний рух.
— Чи бачили ви акцію «Свобода»?
— В інтернеті і в різних світових виданнях, культурологічних — як тільки це стало відомим.
— Як ви розумієте акцію «Свобода»?
— Як акцію солідарності, коли режим розділяє людей. Це як свято свободи, як відстоювання своїх прав. Вона символічно передавала, що відбувалося на Майдані — наприклад, музика жерстяних банок. Це як подарунок петербуржцям, щоб вони подивилися, що це таке. І це акція солідарності: жителі України побачили, що їх підтримують із сусідньої країни. Моє особисте ставлення до акції «Свобода»: це дуже сильна акція, це особливий момент в сучасному мистецтві, і я можу тільки захоплюватися — і як любитель мистецтва, і як громадянин.
— Чи вплинула акція на моральне обличчя Петербурга?
— Вона зробила його теплішим, світлішим і більш дружнім.
— Вам відомі такі поняття, як політичне мистецтво, акціонізм?
— Я не культуролог, але можу сказати, що політичне мистецтво важливо, особливо в таких країнах, де порушуються права.
— Наскільки прийнятно, що Павленського звинувачують у вандалізмі?
— В даному випадку це жодною мірою не акт вандалізму. Якби його [міст] обгидили, це була б інша справа.
Питання прокурора:
— Ви бували в Петербурзі?
— Ні, ніколи.
— А ви бачили його на фотографіях?
— Звичайно.
— А ви знайомі з терміном «вандалізм» з Кримінального кодексу?
— Так, я подивилася і почитала, але зараз не зможу дослівно переказати.
Допит свідка Гуменюк закінчено.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+