Слухати

Прокуратура Криму на материку шукає свідків депортації кримських татар

17 травня 2016 - 10:02
Кримська прокуратура, яка зараз перебралася на материкову частину України, розслідує кримінальне провадження за фактом насильницької депортації кримськотатарського народу у 1944 році
Прокуратура Криму на материку шукає свідків депортації кримських татар / Новини на Громадському радіо

Слідчим відділом прокуратури АР Крим здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом насильницької депортації кримськотатарського народу та представників інших національних груп з території колишньої Кримської АРСР у 1944 році.

Відомості за вказаним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 442 КК України (геноцид).

«У ході досудового розслідування проведено значну кількість слідчих дій. Водночас, з метою відновлення і збереження національної пам’яті про незаконне виселення кримських татар та представників інших національних груп, отримання додаткових доказів прохання усім особам, які володіють будь-якою інформацією про можливих потерпілих, свідків злочинної депортації, осіб, причетних до скоєння злочину, звертатися до слідчого відділу прокуратури АР Крим (вул. Різницька, 13/15, м. Київ-11, 01011, телефон: 200-67-28 або на електронну адресу: [email protected])», — зазначається в повідомленні прокуратури

У ході розслідування встановлено, що упродовж травня-липня 1944 року за вказівкою колишніх керівників органів державної влади СРСР з території Кримської АРСР насильно виселено понад 225 тис. кримських татар та осіб інших національних груп для проживання до непристосованих районів Узбецької РСР, Казахської РСР, Башкирської АРСР та інших областей Російської РФСР.

Санкція вищевказаної статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років або довічне позбавлення волі.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+