Слухати

У частині, де боєць наклав на себе руки, розповіли, що він захопився Ніцше

17 травня 2016 - 16:48
На Волині у Володимир-Волинській військовій частині за невідомих обставин загинув солдат, який перебував на строковій службі — 25-річний Назар Баценко
У частині, де боєць наклав на себе руки, розповіли, що він захопився Ніцше / Новини на Громадському радіо

У військовій частині говорять про самогубство, натомість рідні загиблого не можуть змиритися з цією версією і думають про проведення незалежної судмедекспертизи. Брату Назара Роману не дозволили бути присутнім під час проведення офіційної експертизи, про це він розповів «Громадському радіо»:

«Так вийшло, що нас відправили в поліцію, і нас не пустили до нього. Спочатку відправили і сказали, що вам треба дозвіл. Ми поїхали в поліцію просити дозвіл. Поліція довго зволікала і зрештою, під час наших свідчень нам сказали, що уже проводиться експертиза. І ми попробували прорватися туди. Але нас звідти попросили і надали допуск до тіла, коли завершили розтин», — розповідає Роман. Експерти пояснити, що ніде не практикується, аби під час розтину були присутні близькі померлого. 

Роман говорить, що напередодні трагічної події його брат був дуже сумним. Однак свій стан з несенням військової служби не пов`язував.

У свою чергу, у військової частині, де стався інцидент, «Громадському радіо», розповіли про свої версії щодо смерті солдата.

«Самогубство чистої води. Людина займалася, цікавилася… як це називається… переселенням душ… Тому що він з двохсот солдат був найкращим, підготовленим, ніс службу на особливому об’єкті», — пояснює наш співрозмовник, наголошуючи на тому, що інцидент ніяк не пов’язаний з військовою службою солдата.

Хлопець, за словами військовослужбовця, три дні тому приїхав з відпустки. В тому приміщенні, де Назара повішеним знайшов його друг, на час трагедії більше нікого не було, зазначає військовий:

«Там двоповерхова будівля. Він сидів на першому поверсі біля входу, а цей (ред. — Назар Баценко), був на другому поверсі, в комп’ютері щось робив. Дивиться, довго нема. Піднімається, і він вже…».

У військовій частині Володимира-Волинського наголошують, що це режимне приміщення, потрапити стороннім людям туди не так просто. Військові припускають, що вчинок хлопця пов’язаний з його захопленнями філософією Ніцше:

«Батько так сказав, що він був у відпустці і захопився Ніцше. А, знаєте, Ніцше якщо читати, то в нього дуже багато негативу, який підводить до такого», — резюмує наш співрозмовник.

Наразі даний факт розслідує поліція. Також власне розслідування проводять і військові. А рідні кажуть, що завтра або, в крайньому випадку, післязавтра відбудеться похорон.

Досудове розслідуваня проводить ГУНП у Волинській області за ч.1 статті 115 (Вбивство, тобто умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині, — карається позбавленням волі на строк від семи до п’ятнадцяти років). Однак, як зазначили у прес-службі оперативного командування «Захід», експертиза встановила, що це було удушення через повішання, що спричинило смерть, — зазначив начальник прес-служби оператиивного командування «Захід», підполковник Анатолій Ровшин.

Аріна Крапка з Луцька для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+