Слухати

У Чечні українці Клих та Карплюк сказали останнє слово на суді

17 травня 2016 - 18:43
Обидва обвинувачених, за словами Наумлюка, в суді заявили, що не були в Чечні під час першої чеченської війни і винними себе не вважають
У Чечні українці Клих та Карплюк сказали останнє слово на суді / Новини на Громадському радіо

Українці Микола Карпюк та Станіслав Клих, которіх в Росії обвняют в участі в першій чеченській війні, виступили в суді в Грозному з останнім словом. Про це в ефірі програми «Київ — Донбас» «Громадського радіо» розповів журналіст «Радіо Свобода» Антон Наумлюк, який був на засіданні. Обидва обвинувачених, за словами Наумлюка, в суді заявили, що не були в Чечні під час першої чеченської війни і винними себе не вважають.

«Первым судья дал слово Станиславу Клыху, несмотря на проблемы с психическим здоровьем, он сказал четко и ясно, о том, что в Чечни никогда не был. Все остальное время он пытался расказывать о пытках, вспоминал сумбурные отрывки из прошлой жизни. Судья его долго слушать не стал. Они сидели оба без наручников, но в клетке зала суда. Карплюк выступал долго, был патриотичным, очень проникновенным. Карпюк в СИЗО постоянно занимается спортом. Он отверг все объявления, которые предъявляет ему и Клыху. И его заявление касалось политических моментов. Он заявил прямо о то. что его здесь судят в связи с тем, что он украинец, и в связи с событиями в Крыму и на Донбасс. В этом он видит мотивацию обвинения», — заявив Наумлюк. 

За його даними, Каплюк виступив зі словами, що немає злості ні на кого. 

За словами журналіста Антона Наумлюка, головний свідок у справі на момент, коли він нібито воював, насправді сидів у в’язниці.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+