Слухати

Чому в Одесі не можуть знести останнього Леніна?

18 травня 2016 - 16:39
Пам’ятник 10 років тому перенесли з Кулікового поля у передмістя. Тоді ж гранітні блоки, з яких зроблений монумент, скріпили за допомогою німецького клею
Чому в Одесі не можуть знести останнього Леніна? / Новини на Громадському радіо

Тепер їх не вдається роз’єднати без консультації зі спеціалістами, а отже — перевезти пам’ятник у інше місто, розповідає начальник управління з питань охорони об’єктів культурної спадщини Одеської міської ради Андрій Шелюгін:

sam_3163.jpg

Пам'ятник Леніну в Одесі // Громадське радіо
Пам’ятник Леніну в Одесі
«Громадське радіо»

«Вчора якраз вивчалося питання розбирання цього пам’ятника для того, щоб його не пошкодити. Тому вчора подивились, який там клей, яких заходів треба вжити для його монтажу, щоб не пошкодити», — говорить  Шелюгін.

Сам пам’ятник є об’єктом монументального мистецтва, адже він заввишки 10 метрів і зроблений з граніту. Отже, просто знести його неможна. Коли вирішать питання з демонтажем, гранітного Ілліча перевезуть до етнографічного комплексу Фрумушика-Нова, що розташований на території колишнього військового полігону. Саме там знаходиться найбільший на півдні України музей радянської скульптури під відкритим небом. Одеський Ленін має стати найбільшим монументом на його території. Але коли це станеться — спеціалісти поки навіть передбачити не можуть, каже начальник управління з питань охорони об’єктів культурної спадщини Одеської міської ради Андрій Шелюгін.

«Для того, щоб пам’ятник демонтувати, щоб не пошкодили його, для цього треба провести певне вивчення, розумієте? Скільки буде йти це вивчення? … Може бути, що буде потрібен хімічний аналіз. Сьогодні про це ми сказати не можемо», — сказав Шелюгін.

Поки можновладці вирішують, що робити з монументальним Леніним, місцеві мешканці вже знайшли чим його замінити. На місці пам’ятника пропонують влаштувати дитячий майданчик.

Ганна Снєгіна спеціально для «Громадського радіо» з Одеси

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+