Слухати

Чому в Одесі не можуть знести останнього Леніна?

18 травня 2016 - 16:39 208
Пам’ятник 10 років тому перенесли з Кулікового поля у передмістя. Тоді ж гранітні блоки, з яких зроблений монумент, скріпили за допомогою німецького клею

Тепер їх не вдається роз’єднати без консультації зі спеціалістами, а отже — перевезти пам’ятник у інше місто, розповідає начальник управління з питань охорони об’єктів культурної спадщини Одеської міської ради Андрій Шелюгін:

sam_3163.jpg

Пам'ятник Леніну в Одесі // Громадське радіо
Пам’ятник Леніну в Одесі
«Громадське радіо»

«Вчора якраз вивчалося питання розбирання цього пам’ятника для того, щоб його не пошкодити. Тому вчора подивились, який там клей, яких заходів треба вжити для його монтажу, щоб не пошкодити», — говорить  Шелюгін.

Сам пам’ятник є об’єктом монументального мистецтва, адже він заввишки 10 метрів і зроблений з граніту. Отже, просто знести його неможна. Коли вирішать питання з демонтажем, гранітного Ілліча перевезуть до етнографічного комплексу Фрумушика-Нова, що розташований на території колишнього військового полігону. Саме там знаходиться найбільший на півдні України музей радянської скульптури під відкритим небом. Одеський Ленін має стати найбільшим монументом на його території. Але коли це станеться — спеціалісти поки навіть передбачити не можуть, каже начальник управління з питань охорони об’єктів культурної спадщини Одеської міської ради Андрій Шелюгін.

«Для того, щоб пам’ятник демонтувати, щоб не пошкодили його, для цього треба провести певне вивчення, розумієте? Скільки буде йти це вивчення? … Може бути, що буде потрібен хімічний аналіз. Сьогодні про це ми сказати не можемо», — сказав Шелюгін.

Поки можновладці вирішують, що робити з монументальним Леніним, місцеві мешканці вже знайшли чим його замінити. На місці пам’ятника пропонують влаштувати дитячий майданчик.

Ганна Снєгіна спеціально для «Громадського радіо» з Одеси

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+