Слухати

У Севастополі після півроку енергоблокади зняли режим надзвичайної ситуації

19 травня 2016 - 16:16
Щоправда, місцева «влада» зізналася — офіційно вийти з режиму обмежень зможуть лиш за тиждень, після того, як підготують відповідні документи
У Севастополі після півроку енергоблокади зняли режим надзвичайної ситуації / Новини на Громадському радіо

Проте так званий губернатор Севастополя підкреслив — дефіциту електроенергії місто більше не відчуває, усі підприємства мають достатньо світла, не обмежують і домівки людей. Міські служби вже кілька днів працюють у штатному режимі. Про це повідомляє кореспондент «Громадського радіо»

Енергетичне полегшення місто відчуло після того, як завдяки потеплінню вдалося вимкнути міське опалення і зекономити понад 30 дорогоцінних МВт енергії. Після цього — були введені ще дві нитки так званого енергомосту з Кубані, і місту вдалося майже повністю відновити свою життєдіяльність: запустити міський електротранспорт в повному обсязі, включити нічне освітлення вулиць. Щоправда, режим економії зберігається і дотепер – насамперед це проявляється у відсутності яскравої світлової реклами на вулицях. Наразі міські чиновники перерахують збитки, які нанесла енергоблокада з боку України, а також проведуть інвентаризацію генераторів, яких Севастополь закупив або отримав з материкової Росії понад два десятки.

Усю роботу по збору даних планують закінчити до 25 травня. Саме в цей день за планами і знімуть режим надзвичайної ситуації, які тривав рівно півроку — від першого дня, коли на Херсонщині підірвали електроопори ЛЕП, яка подавала електрику до Криму. Перші кілька місяців блокади були найбільш кризовими для півострова і Севастополя — весь цей час світло в домівках людей включали на дві-три години через 3-6 годин знеструмлення, були постійні перебої зі зв’язком і Інтернет, не працювали тролейбуси і крупні підприємства, великі супермаркети зобов’язали в години пік — вечірні і ранкові — працювати від власних генераторів. Севастопольці масово скуповували генератори і брали кредити на них у місцевих банках, адже ці пристрої з моменту знеструмлення півострова стрибнули в ціні в кілька разів. Вимкнення світла в будинках севастопольців тривали аж до кінця квітня.

Кореспондент з Криму для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+