Слухати

У Запоріжжі День вишиванки півтисячі містян відзначили масштабною ходою

19 травня 2016 - 23:42
19 травня близько 500 запоріжців вдягли вишиванки, щоб пройтися центральним проспектом міста
У Запоріжжі День вишиванки півтисячі містян відзначили масштабною ходою / Новини на Громадському радіо

19 травня близько 500 запоріжців вдягли вишиванки, щоб пройтися центральним проспектом міста. Таким чином у Запоріжжі вже третій рік поспіль відзначають досить молоде свято — День вишиванки. Загалом в Україні його святкують лише 10 років. Започаткували День вишиванки студенти історичного факультету Чернівецького національного університету у 2006 році.   

dsc_0345.jpg

Учасниця маршу // «Громадське радіо»
Учасниця маршу
«Громадське радіо»

За словами однієї з організаторок маршу у вишиванках, голови запорізького осередку громадської організації «Сокіл» Ярини Геращенко, принциповим моментом для зрусифікованого Запоріжжя є відзначання цього свята саме у будній день:

«Тому що ми з вами зранку приходимо на роботу, в університет, в школу, або просто йдемо по вулиці у вишиванці. Цим ми показаємо свій національний одяг і пропагуємо його серед містян та гостей міста», — зазначає Ярина Геращенко.

Загалом організатори констатують, що з кожним роком у марші бере участь все більше запоріжців. Цього разу люди навіть дізнавалися, чи потрібно попередньо реєструватися для участі у ході.

dsc_0467.jpg

Учасники ходи // «Громадське радіо»
Учасники ходи
«Громадське радіо»

Переселенка з Донецьку Айша Іса зазначає, що участь у такій масштабній події бере вперше, проте вишиванку носить і у повсякденному житті. Причому це ніколи не сприймалося вороже — ні у Запоріжжі, ні у Донецьку:

«Коли я навчалася у школі Донецьку, у нас були концерти до дня української мови, ми виходили на вулиці, вдягнені в українське вбрання. Я не відчуваю себе тут як не вдома. Я вдома», — підкреслює Айша.

dsc_0358-aysha.jpg

Айша // «Громадське радіо»
Айша
«Громадське радіо»

Колонна вдягнених у вишиванки запоріжців під національними прапорами пройшлася центральним проспектом — від міської ради до площі Героїв Майдану, де відбувся мітинг-концерт.

dsc_0488.jpg

День вишиванки у Запоріжжі // «Громадське радіо»
День вишиванки у Запоріжжі
«Громадське радіо»

dsc_0365.jpg

Учасниця заходу // «Громадське радіо»
Учасниця заходу
«Громадське радіо»

Святкування Дня вишиванки у Запоріжжі продовжиться 21 травня. У цей день на площі Маяковського міста заплановано проведення етно-фестивалю «Запоріжжя вишиване».    

dsc_0396.jpg

Учасники ходи // «Громадське радіо»
Учасники ходи
«Громадське радіо»

Максим Щербина для «Громадського радіо» з Запоріжжя

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+