Слухати

Активісти під ВР: «Нема українського кордону — нема виборів на Донбасі!» / Новини на Громадському радіо

Активісти під ВР: «Нема українського кордону — нема виборів на Донбасі!»

20 травня 2016 - 14:42
Азовці пояснили, у чому бачать загрозу виборів на непідконтрольній частині Донбасу. Їх під час попереджувального маршу озвучив лідер руху «Азов» Андрій Білецький

На попереджувальний марш «Вимога нації — ні капітуляції!» люди з’їхались з різних областей України.  Зокрема Валерій Єфименко, прибув з Харкова. Говорить, що підтримує вимоги основні меседжі активістів:

dsc_0539.jpg

На шляху до Верховної Ради // Громадське радіо
На шляху до Верховної Ради
Громадське радіо

dsc_0534.jpg

Активісти шикуються у колону // Громадське радіо
Активісти шикуються у колону
Громадське радіо

dsc_0584.jpg

Валерій Єфіменко // Громадське радіо
Валерій Єфіменко
Громадське радіо

«Наші вимоги прості: повернення контроль над кордоном. Виведення військ  Російської Федерації. Визволення всіх заручників і ніякої амністії бойовикам», — говорить чоловік.

Великою колоною учасники маршу прийшли під Верховну Раду.  Відкрив його вступним словом лідер руху «Азов» Андрій Білецький.

dsc_0553.jpg

Андрій Білецький // Громадське радіо
Андрій Білецький
Громадське радіо

Він пояснив, чому «азовці» занепокоєні можливістю проведення виборів на Донбасі.

«На буде виборів на Донбасі, доки ми не повернемо його Україні. Але в той же час з усіх сторін ми бачимо явні ознаки того, що ці вибори готуються. Тільки позавчора Нуланд і Сурков, США і Росія в Москві вирішили обговорювати питання виборів на Донбасі», — говорить Білецький.

Він звернув увагу на те, що українське внутрішнє питання обговорюється двома країнами без України, і нагадав, що було після підписання «Мінську-2»:

«Згадайте тільки Мінськ-2, коли влада сказала, що лінія розмежування має проходити по реальному фронту. Як тільки підписали 14 лютого, Росія розпочала наступ під Дебальцево, яке коштувало нам сотні життів, сотні полонених, сотні одиниць бронетехніки».

Лідер руху «Азов» озвучив, яким вони бачать розвиток подій у разі проведення виборів на непідконтрольних територіях.

«По-перше, від дня проведення цих виборів війна на Донбасі перетвориться не в міжнародну, а внутрішню проблему, Крим буде винесений за скобки, про нього забудуть, Росія зникне, як агресор з будь-яких шпальт газет і по телеканалах. Вона стане просто сусідньою державою, а у нас формально буде внутрішній український конфлікт», — говорить він.

На його думку, це дасть зручний привід заходу зняти з Росії санкції. Також, говорить Білецький проведення виборів дозволить узаконити владу тих, хто її захопив.

«Але найбільше, найстрашніше, що немає жодного механізму, жодної гарантії повернення України після цього Криму, Донбасу, українського кордону. Цього не буде вже ніколи, коли будуть проведені ці вибори. І ми самі під цим розпишемось. І це — найбільша небезпека», — сказав він.

«Ми маємо просту формулу озвучити, чітко сказати всій країні, владі елементарно просту формулу — «Нема українського кордону — нема виборів на Донбасі».

Він зазначив, що ця акція попереджувальна, «мирна і спокійна» і додав, що азовці, об’єднуватимуть свої лави, щоб протистояти проведенню виборам на непідконтрольній частині Донбасу.

Після офіційної частини, активістам була команда запалити фаєри. Після того, як це було зроблено представники ЗМІ опинились у своєрідному анклаві, у них полетіли піротехнічні засоби. Близько хвилини було «гаряче».

dsc_0562.jpg

Активіст готується до запалювання фаєру // Громадське радіо
Активіст готується до запалювання фаєру
Громадське радіо

dsc_0565.jpg

За мить все палало перед очима представників ЗМІ // Громадське радіо
За мить все палало перед очима представників ЗМІ
Громадське радіо

dsc_0570.jpg

Якоїсь миті було складно розгледіти людину поруч // Громадське радіо
Якоїсь миті було складно розгледіти людину поруч
Громадське радіо

dsc_0576.jpg

Попри їдкий дим, який заважав дихати, активісти скандували та співали // Громадське радіо
Попри їдкий дим, який заважав дихати, активісти скандували та співали
Громадське радіо

dsc_0577.jpg

Оператори також не припиняли роботу // Громадське радіо
Оператори також не припиняли роботу
Громадське радіо

Нагадаємо, 18 травня відбулось чергове засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську. На ньому, зокрема обговорювалось питання проведення виборів на непідконтрольній частині Донбасу.

Як повідомила за результатами зустрічі прес-секретар Леоніда Кучми Дарка Оліфер, мова про проведення виборів на Донбасі зараз не йде. Адже у полоні бойовиків і досі залишаються українські військові та цивільні, незаконні збройні формування порушують режим повної тиші, контроль над частиною українсько-російського кордону не встановлено.

Валентина Троян з Києва для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+