Слухати

Арку дружби народів пропонують символічно «роз'єднати» дзеркалами

21 травня 2016 - 13:22
Дзеркала створюють ілюзію, ніби дві основи «веселки» розірвані між собою
Арку дружби народів пропонують символічно «роз’єднати» дзеркалами / Новини на Громадському радіо

У соціальній мережі Facebook пропонують свої ідею «декомунізації» Арки дружби народів у Києві, яка «присвячена українсько-російському возз’єднанню». Так, Дмитро Федечко на своїй сторінці розмістив проектів з шматками дзеркал, що дозволить не зносити сам монумент, а просто одягнути його в нову обгортку. 

Дописувачам така ідея сподобалася, у коментарях вони вносять свої пропозиції:

«Зеркала наверное должны быть неправильной формы — имитация пуль и снарядов», — пише В’ячеслав Ржеутський. 

«Щоб не забути наслідків такої дружби», — додає Олена Волконська. 

13 238 971_1 175 028 132 528 636_8 840 723 172 431 354 143_n.jpg

Проект Арки дружби народів // Дмитро Федечко
Арка Дружби народів
Дмитро Федечко

Нагадаємо, Міністр культури України Євген Нищук в ефірі одного з українських телеканалів заявив, що так звану Арку українсько-російського возз’єднання мають знесуть за будь-яких обставин. Він наголосив, що ця тема вже обговорюється. А на місці пам’ятника може з’явитися пам’ятник загиблим воїнам АТО.

Арка дружби народів знаходиться у Києві на території Хрещатого парку, возвели її на честь «об’єднання України з Росією». Цим терміном називалась угода, прийнята на Переяславській Раді у 1654 році. Композиція з’явилася 1982 під час підготовки до святкування 1500-ліття Києва, замінивши Літню естраду.

Створення монумента прив’язувалося до ювілею утворення СРСР, проголошеного 30 грудня 1922 року, проте чекати зими не стали і відкрили меморіал напередодні 65-ї річниці Жовтневого перевороту 1917.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+