Слухати

Іранські жінки стрижуть волосся, протестуючи проти носіння хіджаба

22 травня 2016 - 12:24
В Ірані почалася нова хвиля протестів проти гендерної дискримінації жінок. Іранки стрижуть волосся і ходять у «чоловічому стилі», аби довести уряду, що їм не подобаються закони, які диктує влада
Іранські жінки стрижуть волосся, протестуючи проти носіння хіджаба / Новини на Громадському радіо

 Іранські жінки поширили в соціальних мережах фотографії з непокритою головою. Так на знімках дівчата демонструють короткі стрижки, а також одяг, близький до «чоловічого стилю». Таким чином вони висловлюють протест проти існуючих в країні суворих правил носіння хіджаба.

У спільноті My Stealthy Freedom у Facebook розміщені матеріали та світлини щодо боротьби іранських жінок з носінням паранджі чи хіджабу. Вони наводять історії успіху водночас з тотальною дискримінацією з боку своєї держави. 

«Я дівчина з Ірану, яка змогла обійти всі обмеження, щоб жити і вибирати свій власний спосіб життя. Я сама вибраю, що одягти, як вчитися, як вчиняти, як жити і як поважати інших в суспільстві. Я не боюся системи, але вони явно дуже бояться мене. Я зроблю все можливе, щоб бути успішною в спорті, яким займаюсь. Народ Ірану хоче бути представлений так, щоб увесь інший світ міг дізнатися про існування реальних «ми». Я не здамся. Іран належить всім нам», — йдеться у дописі під фото. 

13 265 961_1 402 500 466 430 710_3 259 928 264 153 462 770_n.jpg

Дівчина з Ірану // My Stealthy Freedom — група у Facebook
Дівчина з Ірану
My Stealthy Freedom — група у Facebook

Самі жінки називають їх протест викликом і боротьбою з іранським урядом: 

«В результаті, вони вдаються різних форм протестів, щоб дати зрозуміти владі, що вони незадоволені законами, зобов’язуючими їх носити чадру», — пишуть про жінок італійські ЗМІ

velo-ragazza-720x380.jpg

Протест іранських жінок // radio popolare
Протест іранських жінок
radio popolare

18 300_1 196 575 450 356 547_7 113 329 834 402 199 330_n.jpg

Поліцейський надягає на мусульманку паранджу // My Stealthy Freedom
Поліцейський надягає на мусульманку паранджу
My Stealthy Freedom

У спільноті My Stealthy Freedom також поширюються і негативні відгуки користувачів про те, що жінка беззаперечно має носити хустку, як диктує їй релігія. 

Вони створили відеоролик, який показує становище іранської жінки від революції 1979-го року і до сьогоднішнього дня. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+