Слухати

Арку Дружби народів у Києві не приберуть, але знесуть скульптуру під нею

23 травня 2016 - 13:44
Прес-секретар Міністерства культури України Юлія Даценко говорить, що висловлювання міністра Євгена Нищука про те, що Арку знесуть в будь-якому випадку, було емоційним і його невірно зрозуміли
Арку Дружби народів у Києві не приберуть, але знесуть скульптуру під нею / Новини на Громадському радіо

Арку Дружби народів в Києві зносити не будуть, але приберуть скульптурну композицію на честь Переяславської ради під нею. Про плани з приводу пам’ятника в центрі столиці в коментарі «Громадському радіо» розповіла прес-секретар Міністерства культури України Юлія Даценко. Вона сказала, що висловлювання міністра Євгена Нищука про те, що Арку знесуть в будь-якому випадку, було емоційним і невірно зрозуміли журналісти.

«Є певне розуміння, що цей пам’ятник міг би посісти своє якесь місце у музеї тоталітарних режимів, про який мова йде вже дуже давно. Про саму Арку натепер не йдеться, тому що ми розуміємо, що це є одним із символів Києва. Такі речі  потребують дуже широкого обговорення. Будуть створюватися робоча група, комісія, про те, що би там могло бути», — зазначила вона. 

1_1.jpg

Арка //
Арка

У Мінкульту є кілька варіантів з приводу того, що буде на місці скульптурної композиції, додала Юлія Доценко. Розглядається ідея встановити на цьому місці Пантеон Героїв, які захищали суверенність України. Інший варіант — реалізувати проект архітектора Захи Хадід, яка померла в цьому році — побудувати на місці композиції Будинок музики.

Раніше «Громадське радіо» передавало, що Арку дружби народів пропонують символічно «роз’єднати» дзеркалами.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+