Слухати

МЗС про контрабанду: якщо дипломатка винна, вона відповідатиме за законом

23 травня 2016 - 15:32
Заступник міністра зазначив, що в МЗС очікують отримання копії листа з підписом першого секретаря посольства України в Словаччині
МЗС про контрабанду: якщо дипломатка винна, вона відповідатиме за законом / Новини на Громадському радіо

МЗС України не уповноважував чоловіка першого секретаря посольства України в Словаччині Оксани Ліщишин, який був затриманий під час перевезення контрабандних сигарет, на транспортування дипломатичної пошти або вантажів, заявив заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко, пише Інтерфакс.

«МЗС не давав права цій сім’ї використовувати ніякий наш автотранспорт, наші можливості і ніяка пошта йому не передавалася — ні дипломатична, ніяка», — повідомив В.Пристайко на брифінгу в понеділок у Києві.

При цьому заступник міністра зазначив, що в МЗС очікують отримання копії листа з підписом першого секретаря посольства України в Словаччині, про який заявляв раніше глава Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль.

«Я хочу побачити лист, який переконає мене в тому, що співробітник посольства, а не тільки член його сім’ї, був притягнутий», — сказав він, додавши, що в машині було двоє людей: крім водія був ще його родич.

В.Пристайко зазначив, що «якісь заходи ми змушені будемо вжити, так як дипломат повинна контролювати своїх членів сім’ї — щоб ми не доходили до того, щоб людина з диппаспортом була замішана в чомусь, включаючи контрабанду».

Він також повідомив, що в разі, якщо факт існування такого листа підтвердиться, цей співробітник посольства буде відкликана в Україну і буде відповідати згідно з українським законодавством.

Посол України в Словаччині, за словами заступника міністра, в курсі даного інциденту на кордоні, але про існування листа від імені посольства, станом на суботу, він не знав.

Заступник міністра також нагадав, що сам дипломатичний паспорт, який є також у політиків і чиновників, не дає права ухилятися від митного огляду: «таке право є тільки у дипломатів, які працюють за кордоном і захищених імунітетом».

«Громадське радіо» передавало, що за словами Москаля, водій мікроавтобуса намагався вивезти з України п’ять з половиною тисяч блоків контрабандних сигарет і надав прикордонникам і митникам дипломатичний паспорт і підписаний дружиною лист, згідно якого з 21 до 24 травня мікроавтобус перевозить дипломатичний вантаж і не підлягає контролю. Під виглядом дипломатичного вантажу, представники посольства України намагалися вивезти з країни майже 60 тис. пачок цигарок, вартістю понад 620 тис. грн.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+