Слухати

В Україні фактично назріває катастрофа з пенсійними виплатами — Мінсоцполітики

24 травня 2016 - 10:40 145
Міністр Андрій Рева вважає, що рішення знижувати податок ЄСВ було поспішним

В Україні зріс дефіцит пенсійного фонду. Про це в ефірі програми «Свобода слова» повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева. За словами міністра, якщо в 2015 році дефіцит склав 80 мільярдів гривень, то в цьому році, після зниження ставки ЄСВ, ця сума збільшилася до 145 мільярдів гривень. Андрій Рева вважає, що рішення знижувати податок було поспішним. На думку міністра дірку в пенсійному фонді тепер можна поправити, зробивши ЄСВ обов’язковим для всіх.

«Якщо у 2014 році дефіцит пенсійного фонду становив 80 млрд грн і вирішувалось питання як його покрити, то було прийнято рішення оподаткувати пенсії, що дало 1 млрд 800 млн… Через рік прийняли рішення знизити ставку єдиного соціального внеску з 38% до 22%. Після цього деякі наші економісти стверджували, що як тільки ми знизимо ставку єдиного соціального внеску, недобір коштів перекриється. Пройшло 5 місяців і я хочу вам доповісти, що дефіцит Пенсійного фонду, який у минулому році становив 80 млрд грн, становить сьогодні 145 млрд грн. Тобто ми взяли 65 млрд грн і віддали великому бізнесу, сподіваючись, що йому буде соромно і він поверне через підвищення заробітних плат і сплату внесків до Пенсійного фонду», — наголосив Рева.

Міністр визнав, що очікуваного ефекту не сталося. Натомість «фактично назріває катастрофа з пенсійними виплатами, а саме з дефіцитом пенсійного фонду», стверджує Рева. 
 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+