Слухати

Для бійців АТО відкрили шпиталь, подарований США / Новини на Громадському радіо

Для бійців АТО відкрили шпиталь, подарований США

26 травня 2016 - 09:26
У зоні АТО відкрився стабілізаційний пункт високомобільних десантних військ

Першу невідкладну допомогу тут вже отримують військові, яких привезли безпосередньо з передової. Усе обладнання подароване США, за словами військових, коштує таке мільйони доларів.

suchasne_obladnannya_shpytalyu.jpg

Сучасне обладнання шпиталю // Громадське радіо
Сучасне обладнання шпиталю
Громадське радіо

dopomoga_biycyu.jpg

Допомога бійцю // Громадське радіо
Допомога бійцю
Громадське радіо

Шпиталь може бути розгорнутий за кілька годин у будь-якій точці конфлікту.

«Експедиційний підрозділ медичної підтримки розгортається в повному складі за добу, але операційна розгортається за дві години. За дві години ми здатні прооперувати пораненого. Але існує у нас і мобільна бригада, яка за 15 хвилин може робити оперативні втручання на землі», — говорить майор медичної служби Віталій Череватов.

medychnyy_avtomobil_u_shpytali.jpg

Медичний автомобіль у шпиталі // Громадське радіо
Медичний автомобіль у шпиталі
Громадське радіо

medychne_obladnannya_v_avto.jpg

Медичне обладнання в авто // Громадське радіо
Медичне обладнання в авто
Громадське радіо

Хоча існує і мобільна бригада, що за 15 хвилин готова надати першу допомогу прямо на землі. Задля цього американські колеги навчали українських медиків впродовж кількох тижнів. Тут поранені довго не затримуються, їм надають першу допомогу і доправляють далі до стаціонарних лікарень України — або гелікоптером, або автомобільним транспортом.

«Максимальна кількість годин, на яку може тут затриматись поранений, це доба, 24 години. Потім він потрапляє на шлях евакуації. Тому основна і завдання цього стабілізаційного пункту — це стабілізація пораненого, щоб дати змогу для подальшої його евакуації», — зазначає майор Череватов.

defibrylyator.jpg

Дефібрилятор // Громадське радіо
Дефібрилятор
Громадське радіо

Військові хірурги, що працюють тут, радіють такому обладнанню. Для них, кажуть, на операційному столі важливим є світло. У цьому шпиталі воно найсучасніше.

«На щастя, зараз на операційному столі нікого немає, але якщо треба, ставляться носилки з пораненим на цей стіл, виконується будь-яке оперативне втручання. Прекрасні лампи, вони регулюються, дають гарне світло. Нам тільки б мріяти, щоб скрізь було таке, для хірурга найголовніше — світло та інструментарій», — каже військовий хірург із зони АТО Андрій Бондаревський.

viyskovyy_hirurg_pokazuye_svitlo.jpg

Військовий хірург показує світло // Громадське радіо
Військовий хірург показує світло
Громадське радіо

liky_dlya_poranenyh.jpg

Ліки для поранених // Громадське радіо
Ліки для поранених
Громадське радіо

Загалом шпиталь розрахований на надання допомоги 3000 бійців — саме таку кількість медикаментів він містить для поранених.

viyskovyy_shpytal.jpg

Військовий шпиталь // Громадське радіо
Військовий шпиталь
Громадське радіо

Наталя Поколенко з Донеччини для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+