Слухати

У «ЛНР» і «ДНР» тортур зазнали близько 4 тисяч людей — розлідування / Новини на Громадському радіо

У «ЛНР» і «ДНР» тортур зазнали близько 4 тисяч людей — розлідування

26 травня 2016 - 10:14
У 28 окупованих населених пунктах Донецької і Луганської областей знаходяться мінімум 79 в'язниць, де до ув'язнених застосовуються тортури

Дані розслідувань 17-ти правозахисних організацій були опубліковані німецькою суспільно-правовою радіостанції Deutschlandfunk, передає DW.

Співробітники «Центру громадянських свобод» опитали 165 осіб і стверджують, що можуть довести застосування тортур по відношенню до більш чотирьох тисяч громадян, утримуваних на непідконтрольних територіях.

«Родичі не звертаються до нашої організації, тому що вони не вірять, що ми можемо їм допомогти. В українські органи безпеки вони також не звертаються, тому що не довіряють їм і бояться», — стверджує співробітниця центру Олександра Матвійчук.

За словами одного з ув’язнених подібної імпровізованій в’язниці, багатьох заарештовують під вигаданими приводами і використовують як безкоштовну робочу силу для зведення барикад чи ремонту військової техніки.

Правозахисники планируют передати зібрані матеріали в Гаагский суд на предмет розслідування можливих військових злочинів.

На розслідування Deutschlandfunk вже відреагували Уповноважений уряду Німеччини з міжсуспільної співпраці з Росією Гернот Ерлер. Він висловив надію на те, що в зв’язку з можливим порушенням прав людини будуть заведені кримінальні справи.

«Я глибоко шокований, що сталося. Важливо, що тут встановлена ​​причетність російських військових до цих злочинів», — зазначив він.

Ерлер додав, що є ряд злочинів, до яких також причетна і українська сторона, однак, за його словами, вони вже розслідуються.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+