Слухати

Вагітних, які служать в армії РФ, у лікарнях Севастополя не хочуть обслуговувати

26 травня 2016 - 17:31
У Севастополі жіночі консультації відмовляють у веденні вагітності жінкам, які служать в армії Росії
Вагітних, які служать в армії РФ, у лікарнях Севастополя не хочуть обслуговувати / Новини на Громадському радіо

Про це кореспонденту «Громадського радіо» анонімно повідомила одна з колишніх українських військових, яка перейшла на службу до армії РФ. За словами жінки, Російське Міноборони за два роки не уклало угоди з місцевими лікарнями, щоб ті могли законно брати під опіку їхніх вагітних.

Отримати загальне медичне страхування, як решта мешканців, вони не можуть, бо закон забороняє військовим обслуговування будь-де окрім підвідомчих Міноборони шпиталів і поліклінік. А військові медичні заклади в свою чергу не мають права вести вагітність після 12 тижнів.

До цього місяця жіночі консультації брали таких пацієнток на облік за гроші. При цьому, за словами нашої співбесідниці, кожен прийом лікаря у жіночій консультації обходився їй у 1800 рублів — понад 600 гривень. При цьому у чергах доводилося стояти нарівні з «безоплатниками». До того ж, більшість аналізів жінці теж довелося оплатити з власної кишені.

Тепер же ситуація ще погіршилася — наказом керівництва лікарні №5, яка опікується вагітними, — взагалі заборонили брати на облік жінок, які не мають ані загального медичного поліса, ані спецстрахування від Міноборони. При цьому лікарі змушені примусово знімати з обліку навіть тих, хто вже встиг прикріпитися за гроші.

У приватній розмові з кореспондентом лікар жіночої консультації №1 підтвердила слова військової — і пояснила: спеціальні ордери на обслуговування у цивільних спеціалістів своїм службовцям видають лиш в ФСБ та місцевій поліції. Зі службовцями Міноборони ж — проблема. Тепер медики побоюються судових позовів — адже по суті примусове зняття з обліку — це пряма загроза здоров’ю матері і дитини. Тому, за словами нашої співбесідниці, консультації хочуть убезпечити себе, формально передавши «завислих у повітрі» вагітних в погонах російської армії військовій поліклініці. Проте, цей заклад за законом не має права вести вагітних на великих термінах і тим більше видавати усі документи, які потрібні жінці під час пологів і у декретній відпустці.

Поки російське Міноборони не ухвалить потрібних угод із містом єдиною альтернативою для майбутніх мам у погонах — залишатиметься прикріплення до приватної клініки.

Середня вартість такого ведення вагітності в Севастополі 45 000 рублів – понад 15 000 гривень.

Кореспондент з Криму для  «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+