Слухати

Генерал СБУ передав у НАБУ документи про корупцію в Партії регіонів

28 травня 2016 - 14:12
За наявною інформацією, мова йде про хабарі та підкуп на суму понад 2 мільярда доларів, які видавались готівкою
Генерал СБУ передав у НАБУ документи про корупцію в Партії регіонів / Новини на Громадському радіо

Про це в інтерв’ю gazeta.zn.ua заявив Віктор Трепак, екс-заступник голови СБУ та екс-начальник главку «К».

За його словами, до нього потрапили докази, які вказують на скоєння особливо тяжких корупційних злочинів посадовців вищого рівня. Він заявив, що передав їх до Національного аникорупційного бюро України.

Він зазначив, що вважає розголос інформації про ці документи чи не єдиною гарантією того, що вони «будуть реалізовані відповідно до закону».

«Це — великий масив документів, що підтверджують тотальну корумпованість влади. Значна частина цих матеріалів — «амбарна книга» корупційних виплат, які систематично здійснювалися за рахунок «общака», «чорної каси» Партії регіонів. Вперше в поле зору правоохоронних органів виявляється масив матеріалів, що стосуються не одного чи кількох злочинів, а системної багаторічної корупційної діяльності організованої структури, яка діяла на базі відомої політичної партії і ставила за мету незаконне захоплення влади і її протиправного використання», — наголосив Трепак.

«В більшості випадків матеріали містять предметну інформацію про те, ким, коли і який злочин було скоєно. До того ж, що взагалі унікально, вони дозволяють цілісно бачити загальну картину злочинної діяльності — з її організаторами, виконавцями, посередниками, засобами здійснення, результатами», — підкреслив він.

Також Трепак заявив, «документи взагалі ставлять під сумнів легітимність формування та функціонування вітчизняної влади в той період, який вони охоплюють».

А охоплюють вони період, говорить Трепак, управління державою декількома президентами, складами уряду і парламенту. Мова йде про ряд виборів — президентських, парламентських, місцевих.

«Візьмемо для прикладу парламентські вибори 2007-го і 2012 років. Вони проходили при різних президентах і в різній суспільно-політичної ситуації, але за методами проведення мало чим відрізнялися. Хіба що концентрацією корупційних і маніпулятивних засобів. У 2012 році вони були в основному зосереджені в одних руках», — зазначив екс-начальник главку «К».

«Зазначена злочинна організація на хабарі та іншому підкупі витратила близько 2 мільярдів доларів. Хабарі в сумі 500 тисяч доларів, або мільйон доларів були чи не нормою. Часто вони досягали 5, 8 і навіть 20 мільйонів доларів. Зауважте, готівкою! Переважно це були одноразові «виплати», але мало місце і систематичне отримання хабарів, в деяких випадках воно тривало роками. Те, що проходило банківськими переказами і іншими безготівковими операціями, — окрема тема», — прокоментував Трепак розміри хабарів.

Він також розповів, що у цих документах фігурують прізвища тих, кого називають керівниками країни, також там є представники різних політичних сил. Втім прізвищ в інтересах слідства він не назвав. 

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник підтвердив інформацію про передачу в Бюро документів «чорної каси» Партії регіонів, пише «Інтерфакс-Україна».

«Учора в другій половині дня документи отримані», — сказав Артем Ситнік.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+