Слухати

Свої ініціативи чернівчани тепер зможуть реалізовувати за кошти міського бюджету

28 травня 2016 - 13:09
В Чернівцях міська рада підтримала Програму з реалізації ініціатив чернівчан (так званий бюджет участі). Вона була розроблена міською владою в співпраці з громадськими активістами
Свої ініціативи чернівчани тепер зможуть реалізовувати за кошти міського бюджету / Новини на Громадському радіо

Чернівецький бюджет участі передбачає, що чернівчани зможуть щороку витрачати 1% бюджету міста на реалізацію власних ініціатив.

«Громадське радіо» поцікавилось у ініціаторів та міської влади щодо специфіки бюджету участі в Чернівцях.  Заступник начальника фінансового управління Чернівецької міської ради Тетяна Цимбалюк розповіла, що в 2017 році, коли будуть реалізовані перші проекти, чернівчани матимуть змогу отримати на це сім мільйонів гривень.

«Ми приєднались до інших міст, які вже торують цей шлях. В 2016 році ми розпочинаємо інформаційну кампанію, розпочинаємо відбір проектів відповідно до процедури. Це робиться для того, щоб коли ми формуватимемо бюджет на 2017 рік всі ці проекти, які будуть визначені переможцями,  щоб передбачити фінансування на їх реалізацію.

Наслідки реалізації бюджету участі чернівчани зможуть побачити в 2017 році, коли будуть зреалізовані їхні проекти, які експертна група, чернівчани своїм голосуванням відберуть і визначать, що вони є важливими для міста і потребують залучення бюджетних коштів».

Розповіла Тетяна Цимбалюк, зауваживши на пріоритетах для такого фінансування: 

«Я думаю, що в першу чергу підтримуватись будуть проекти, які важливі для міста, чернівчан. Це, звичайно, благоустрій, дитячі майданчики. Тобто ті ініціативи, які дотичні до пересічного мешканця. Напевно, актуальними будуть проекти, які залучатимуть туристів до нашого міста. Тобто, якісь цікавинки, які можна буде реалізувати і таким чином підняти інтерес до міста Чернівці».

Зауважила заступниця начальника фінуправління міськради.

Бюджет участі — це реальний інструмент впливу мешканців міста на вирішення своїх проблем, переконана одна з ініціаторок розробки Положення про бюджету участі в Чернівцях Наталія Гусак. Завдяки цьому інструменту мешканець бачить реальні кошти, за які він може вирішити проблеми.

«Всі постійно говорять про те, що в нас дуже інертні мешканці, не дуже хочуть перейматись проблемами. Якщо цей механізм запрацює ефективно, то я сподіваюсь, що через пару років десь 40% мешканців будуть перейматись не тільки виборами, не тільки поданням проектів, а й будуть краще вболівати за реалізацію цих проектів. І будуть привчатись до того, що фінанси міста — це ресурси всіх мешканців. І що саме завдяки цим коштам можна потрохи вирішувати ті чи інші проблеми», — каже Наталя Гусак.

Розповіла Наталія Гусак і додала, що якщо чернівчани активно використовуватимуть бюджет участі, то серед них можуть сформуватись експертні кола, які будуть впливати на розподіл всього бюджету міста. А сам відсоток коштів, який скеровуватимуть на реалізацію ініціатив мешканців міста, буде зростати.

Чернівецький міський голова Олексій Каспрук вважає прийняття бюджету участі хорошим почином для міста:

«Єдине, що нам треба буде всім навчитись користуватись цим інструментом. Я переконаний, що в цього проекту велике майбутнє. В будь-якому випадку, мої колеги, з якими я спілкувався з інших міст Польщі, у них тільки позитивні відгуки про цей механізм».

Про те, що бюджет участі має великий об’єднуючий потенціал, розповів чернівецький громадський активіст Тарас Прокоп.

« Не завжди влада міська бачить, які є проблеми в конкретних мікрорайонах, будинках. А люди, зорганізувавшись, бачачи, що потрібно вирішити цю проблему, вони об’єднуються і спільними зусиллями мають можливість її вирішити. І це сприяє не тільки тому, що вирішується їхня проблема, а й те, що люди об’єднуються. Вже більш ймовірно, що якщо вони спільно зробили одну справу, то надалі вони так само будуть намагатись покращити своє життя», — зауважив Тарас Прокоп.

Протягом літа-осені в Чернівцях триватиме інформаційна кампанія щодо можливостей та механізму участі в розподілі коштів на 2017 рік. 

Надія Вірна з Чернівців для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+