Слухати

У Рівному суд поновив звільненого після атестації поліцейського

28 травня 2016 - 17:25 767
Звільнений у результаті переатестації з посади начальника Дубенського райвідділу поліції, що на Рівненщині, Леонід Михалик вчора отримав шанс поновитися на роботі

Постанову про це виніс суддя Рівненського окружного адмінсуду Юрій Гломб. 

Про це повідомляє Анна Калаур для «Громадського радіо».

suddya1.jpg

Суддя Юрій Гломб частково задовільнив позов поліцейського // Громадське радіо
Суддя Юрій Гломб частково задовільнив позов поліцейського
Громадське радіо

«Суд постановив позов задовольнити частково. Визнати протиправним, скасувати наказ ГУНП у Рівненській області від 9 березня 2016 року. №33, — постановляє суддя. — Поновити підполковника поліції Михалика Леоніда Михайловича на службі в поліції на посаді начальника Дубенського відділу поліції ГУНП у Рівненській області».

Звільненому у березні підполковнику поліції мають також повернути 14 тисяч гривень заробітної плати в період вимушеного прогулу. Начальниця юридичної служби ГУНП у Рівненській області Олена Брагіна анонсує — беде апеляція. Розповідає, що попри те, що Закон «Про національну поліцію» приймався з метою проведення реформи, тепер суди поновлюють поліцейських, які не пройшли переатестацію. Погоджується, що закон недосконалий.

bragina111.jpg

Олена Брагіа // Громадське радіо
Олена Брагіа
Громадське радіо

«Суди задовольняють позови на тих підставах, що вони вважають, що сама процедура атестації була незаконною. З формальної точки зору може так виглядати. Однак я намагалась довести в суді, що крім того, що спиратись лише на формальну сторону Закону, потрібно ще враховувати замисел законодавця. Цей закон приймався з метою проведення реформи. Реформа передбачає відповідні кадрові зміни, очищення і так далі. Тому і була проведена ця процедура атестації», — каже Олена Брагіна.

Юристка управління Нацполіції звертає увагу й на інші труднощі, з якими зіштовхуються її колеги у подібних справах: 

«Особа, яка проходила переатестацію, проходила очну співбесіду. Тобто члени комісії безпосередньо спостерігали цю особу, з нею спілкувалися, оцінювали інтелектуальний рівень Суд не був присутній при цьому. Відеофіксація, аудіо фіксація, на жаль, не велася.Тому довести чому саме комісія прийняла таке рішення, колегіально вони голосували, дуже важко», — каже Олена Брагіна.

Адвокатка позивача Оксана Добрій-Котенко намагається довести, що пана Михалика призначили на посаду очільника Дубенського відділу безстроково, як це передбачено в Законі. Ставить під сумнів як свідчення членів атестаційної комісії , через рішення якої звільнили поліцейського, так і саму переатестацію.

20 160 527 194 823.jpg

Звільнений начальник дубенської поліції Леонід Михалик сьогодні поновився на роботі // Громадське радіо
Звільнений начальник дубенської поліції Леонід Михалик сьогодні поновився на роботі
Громадське радіо

«Відповідач, як суб`єкт владних повноважень відповідний був діяти згідно процедури, яка прописана Законом. Тому вважаємо їхні дії про проведення атестації Михалика незаконними. Його звільнення незаконне. Наказ про звільнення №33 від 9 березня 2016 року, з урахуванням змін, просимо скасувати. Поновити Михалика на займаній посаді», — говорить захисниця Михалика.

Журналістка Інна Білецька, яка очолювала комісію, де проходив співбесіду поліцейський, пояснює, чому пана Михалика звільнили. – Низький професійний рівень. Він не відповів на жодне запитання, яке стосувалося його прямих професійних обов`язків. Ні методологія дій під час нападу на райвідділок, ні підготовка працівників до нападу на райвідділок, ні інструктаж. Це власне були запитання, які ставили представники Міністерства внутрішніх справ», — каже Інна Білецька.

12 644 875_1 034 741 153 256 841_7 065 281 793 653 521 859_n.jpg

Інна Білецька // ФБ-сторінка Інни Білецької
Інна Білецька
ФБ-сторінка Інни Білецької

Сам позивач Леонід Михалик сказав лише коротку репліку про те, що хоче поновитися на роботі. У нього — посередні бали тестів з логіки та знання законодавства, які передували співбесіді: у сумі 62 бали зі 120-ти можливих.

Наразі на Рівненщині через суди поновилися на своїх посадах семеро поліцейських, включно з Михаликом. Водночас суд не задовольнив позови трьох екс-правоохоронців, які бажали повернути роботу. В Україні суди розглядають близько тисячі подібних справ. 

Анна Калаур з Рівного для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+