Слухати

Луценко розповів, які зміни чекають на ГПУ

30 травня 2016 - 14:29
Новопризначений генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що на першій прес-конференції хоче презентувати «план Луценка»
Луценко розповів, які зміни чекають на ГПУ / Новини на Громадському радіо

Він повідомив, що прийняв рішення залишити на посадах тих, хто відповідає за слідство і пообіцяв наповнити ГПУ юристами, які там не працювали.

На прес-конференції кореспондент «Громадського радіо» Григорій Пирлик.

Управління спецдувань і головне слідче управління ГПУ будуть підвищені в статусі до департаментів. Це надасть додаткові повноваження слідчим спецрозслідувань.

Начальнику спецрозслідувань ГПУ Сергію Горбатюку передані провадження щодо узурпації влади, щодо Миколи Злочевського, справи про вишки Бойка

Департамент номер «3» не буде підпорядковуватися жодному нардепу. Він буде підпорядковуватись безпосередньо Юрію Луценку.

Тобто за реорганізацією створено 3 департаменти: номер 1 — головне слідче управління, 2 — управління спецрозслідувань, 3 — департамент з розслідування і нагляду у кримінальних провадженнях у сферах державної служби та власності.

205 працівників щвільнено за люстрацією до Луценка, каже він — зараз підлягає 6 осіб, у тому числі головний бухгалтер генпроратури

Керівником робочої групи управління внутрішньої безпеки призначено Петра Шкутяка. Робоча група займатиметься перевіркою декларацій працівників Генпрокуратури.

Юрій Луценко повідомив, що хоче залучити як помічника Богдана Вітвицького — американця українського походження. Він буде залучений для створення генеральної інспекції ГПУ.

Інспекція буде відстежувати, чи не зловживають повноваженнями співробітники. 

Як повідомив генпрокурор Юрій Луценко, заступником генпрокурора з питань міжнародного співробітництва обрано Євгена Єніна. Він має три вищіх освіти і до останнього часу працював в посольстві України в Італії.

Першим заступником генпрокурора буде юрист Дмитро Сторожук.

Заступником прокурора з питань реформ  обрано правозахисницю Валентину Теличенко.

Щодо запобіжних заходів Луценко повідомив, що у Львівській області є ув’язнені, які чекають на судовий розгляд 15 років

За словами генпрокурора, він  попросив Олега Заліска, Романа Говду і Юрія Севрук написати заяви на звільнення.

Юрій Луценко звернувся до журналістів з проханням «не створювати списків, кого йому посадить».

Як зазначив Юрій Луценко, жодної справи, за якою я можна підписати подання до Верховної Ради про притягнення до відповідальності депутата, немає. Про це він повідомив, коментуючи справу про вишки Бойка.

Він додав, що справу щодо 2 травня в Одесі буде заслухано, буде прийнято рішення щодо неї. Луценко каже, що «не зовсім згодний», що це — профіль управління Сергія Горбатюка.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+