Слухати

Судді Конституційного суду залишаються ручними — Мін’юст

31 травня 2016 - 13:41
За словами Тетяни Козаченко, участь цих суддів у Конституційному провадженні становить величезний ризик для національної безпеки України
Судді Конституційного суду залишаються ручними — Мін’юст / Новини на Громадському радіо

Конституційний суд буде приймати рішення, в якому режимі їм розглядати питання на відповідність Конституції електронного декларування: в усному або письмовому. Про це «Громадському радіо» в ексклюзивному коментарі повідомила директор департаменту з питань люстрації Мін’юсту Тетяна Козаченко. 

«Це означає у відкритому, або закритому режимі», — пояснила вона.

13 351 013_1 092 649 760 801 468_1 513 550 705_o.jpg

Тетяна Козаченко // «Громадське радіо»
Тетяна Козаченко
«Громадське радіо»

Вона вкрай занепокоєна постановкою цього питання. За її словами, склад Конституційного суду досі не змінився. Участь їх у Конституційному провадженні становить величезний ризик для національної безпеки.

«Саме 6 суддів, вони безпосередньо приймали участь в 2010 році про скасування частини Конституції, і такі самі судді, не інші, звільнені парламентом за порушення присяги за те саме рішення, які вони приймали разом», — заявила вона. 

Після приходу до влади Віктора Януковича і «Партії регіонів» у 2010 року Конституційний Суд України визнав не відповідними Конституції зміни, які були внесені у 2004 році і поновив чинність Конституції 1996 року.

Тетяна Козаченко додала, що 2-го червня ці ж судді розглядатимуть питання відповідності Конституції закону про люстрацію. За її словами, максимальний термін розгляду питання 1 місяць, вони його розглядають протягом року.

«Поки в складі суду є ті судді, які становлять величезний ризик, вони залишаються ручними, вони зроблять будь-що, щоб отримати своє пенсійне забезпечення від будь-якої влади, з якою будуть співпрацювати. На КС досі мають вплив особи, які мають адміністративний чи політичний ресурс, або гроші. І адміністрація Президента має можливість впорядкувати цю ситуацію в тому числі через звільнення суддів, які відносяться до компетенції президента щодо обрання і звільнення», — зазначила Тетяна Козаченко.

Раніше «Громадське радіо» передавало, що електронна система декларування запрацює на початку серпня. Електронне декларування дасть можливість зазирнути в кишені усім чиновникам, вважають активісти.  

Раніше повідомлялося, що депутати були стурбовані прийнятим Законом про електронні декларації.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+