Слухати

Екс-нардеп Ландік назвав ПР «паханатом» і розповів хто «злив» Луганськ

01 червня 2016 - 10:51
Луганський політик і бізнесмен, народний депутат України V і VI скликань Володимир Ландік розповів хто і навіщо ініціював переворот у Луганську
Екс-нардеп Ландік назвав ПР «паханатом» і розповів хто «злив» Луганськ / Новини на Громадському радіо

Про це він заявив в інтерв’ю ONLINE.UA.

Він пояснив, чому луганська верхівка зла на Олександра Єфремова.

«Тому що правила гри були вже обговорені, а Єфремов їх зрадив, не виконав того, що обіцяв. У лютому 2014 року в Луганську був східняк. Приїхав брат Королевської (Костянтин Королівський, колишній заступник міністра регіонального розвитку Російської Федерації) і Сергій Глазьєв, радник Путіна, який часто до нас їздив. Вони зустрілися з Єфремовим і домовся, як ділити активи після повалення української влади у Луганську. Єфремову сказали: «нам не потрібен Луганськ, Донецьк — ви тут будете командувати!», — розповів Ландик.

За його словами, Єфремов пообіцяв своєму оточенню під гарантії Путіна переділ активів Луганська.

«І розподілили: кому з місцевих бізнесменів дістануться шахти, кому — сєвєродонецький «Азот». У Луганську — кому універмаги, кому — ринки. І Єфремов під гарантії Путіна пообіцяв цей «переділ» свого оточення. А ті вірили: Путін в Луганськ увійде! І мені особисто говорили: «Перестань мочити Єфремова! Ми всі в одній команді!» Я відповідав: «У якій команді? Хлопці, я з вашої смердючої партії давно вийшов. У вас зараз не партія, а просто «паханат», бандитська організація! Ось і працюйте в своїй бандитській організації!» А вони мені: «Та ти розумієш !? Російські зайдуть, російські підуть, ми їм не потрібні, ми тут залишаємося!» А я їм пояснював: «Це війна на роки!», —  зазначив Ландік.

Він розповів, звідки у нього з’явилася інформація про зустріч Єфремова з росіянами. «Говорили найближчі Єфремову люди. Я цю інформацію озвучував в СБУ, і вони мене просили її не розголошувати: не давати прізвища, не розповідати про це. Виходить — вже порушую. Але я ці обіцянки давав два роки тому», — пояснив екс-нардеп.

Він зазначив, якщо СБУ не діє, то він розповідатиме це журналістам.

«Зустріч з Королівським і Глаз’євим пройшла в особняку Єфремова. Все було таємно, вони не ходили ні в ресторан, ні в облдержадміністрацію — боялися, що їх запишуть. Але їх здали, і запис їхньої розмови є у Петрулевича, того що був у нас півтора місяці главою СБУ», — повідомив він.

Бізнесмен також зазначив, що особисто передав відео екс-главі управління СБУ в Луганській області, на якому видно, як з «Укркомунбанку» привозили гроші в СБУ, захоплене бойовиками.

«Петрулевичу особисто я віддав відео — як з «Укркомунбанку» привозили гроші до СБУ ( захоплене бойовиками, — прим.) ми знімали, як виносили гроші в сумках з банку, вантажили в машину Daewoo зеленого кольору. Ця машина їхала до СБУ, а ми ззаду знімали. Потім з даху облспоживспілки знімали ці сумки у дворі СБУ — як з них діставали гроші. І саме ці гроші роздавали в сквері навпроти. Цей запис я віддав Петрулевичу», — розповів Ландик.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+