Слухати

Що робити, коли немає штампу ДМС на довідці переселенця?

01 червня 2016 - 09:56
До березня 2016 року при оформленні довідки ВПО було можливо вказувати адресою перебування — адресу органів влади, найчастіше проставляється адреса УПСЗН, яке видавало довідку
Що робити, коли немає штампу ДМС на довідці переселенця? / Новини на Громадському радіо

В даний час всі хто мають в довідці такі адреси стикаються з рядом проблем.

Правозахисник, юрист, глава правління ГО «Правозахисний рада України» Наталія Чуйко підготувала кілька основних порад, йдеться на  сайті Perecelenec.com.ua

По-перше, довідки цих людей не приймаються при оформленні будь-яких виплат. Посилаючись на внесення зміни до постанови КМУ, згідно з якими, як фактичне місце проживання ВПО більше не можуть зазначатися адреси органів державної влади, за якими внутрішньо переміщені особи фактично не проживають.

Ця проблема вирішується не складно, якщо ваша довідка містить адресу УПСЗН, то перед тим, як переоформляти виплату адресної допомоги на наступний період, необхідно змінити довідку і зазначити в ній вже дійсну адресу проживання.

По-друге, при зміні довідки, для оформлення виплат уповноважений орган починає вимагати проставляння штампу міграційної служби, посилаючись на постанови КМУ 505 і 509.

З цього моменту починаються складності, підкреслює юрист.

Державна міграційна служба України ще з лютого 2016. заявила про припинення проставляння відміток на довідках ВПО. Таким чином, ВПО потрапляє в правову колізію, коли УПСЗН вимагає довідку з фактичним місцем проживання і штамп міграційної служби, а ГМС відмовляє ставити штамп, тому що на це не має правових підстав.

Згідно ЗУ «Про забезпечення прав і свобод ВПО» дія довідки є безстроковою і не потребує будь-яких штампів ДМС про реєстрацію місця проживання. Таким чином, відмова в призначенні адресної допомоги або пенсійних виплат у зв’язку з відсутністю штампа ДМС на довідки переміщеної особи є протиправним.

На сьогодні єдиний дієвий механізм — це захищати свої права самостійно. Юристи рекомендують зробити наступні кроки.

1. У разі відмови призначити адресну допомогу, в зв’язку з відсутністю штампа ДМС на довідці, зверніться до УПСЗН з заявою і попросити надати вам письмову відмову із зазначенням причини відмови.

Як правильно спілкуватися з органами державної влади можна дізнатися тут.

2. У разі, якщо працівники УПСЗН відмовляються приймати вашу заяву, необхідно не відходячи від зазначеного працівника з’ясувати його ПІБ, посада і зателефонувати на урядову гарячу лінію 0800507309 залишивши скаргу на його дії. Вимагайте негайного вирішення Вашого питання! Також можливо подати заяви в інший спосіб: відвідавши найближче відділення пошти і відправивши Вашу заяву на адресу УПСЗН цінним листом з описом вкладення.

3. Після цих дій можливі кілька варіантів: вам можуть призначити виплату або надати письмову відмову. У разі отримання письмової відмови в продовженні виплат таку відмову необхідно оскаржити у суді.

Сьогодні вже є багато судових рішень про визнання дій УПСЗН неправомірними.

У разі необхідності Ви можете звернутися за допомогою до юридичної приймальні.

або на сторінку в соціальних мережах: ФБ,  ВК.

Як переселенцю отримати електронне пенсійне посвідчення? Покрокову інструкцію можна переглянути тут.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+