Слухати

Діти з Авдіївки вирушили на культурно-психологічну реабілітацію до Німеччини / Новини на Громадському радіо

Діти з Авдіївки вирушили на культурно-психологічну реабілітацію до Німеччини

02 червня 2016 - 10:40
13 школярів, що пережили стрес, у Міжнародний день захисту дітей за кошти німецьких волонтерів поїхали відпочивати до Німеччини

У рамках проекту «Музика лікує» німецькі волонтери організували дітям з Авдіївки таку подорож. Відібрали тих, хто в різний час пережив стрес. Волонтер Едуард Кулініч, що супроводжує групу дітей, каже: усі ці діти ховалися свого часу по підвалах, пережили стрес, у них повністю або частково зруйноване житло. Тож така подорож саме на часі.

00334.mtsavchd_20 160 601_191 423.476 .jpg

Діти з Авдіївки їдуть до Німеччини // Громадське радіо
Діти з Авдіївки їдуть до Німеччини
Громадське радіо
«У багатьох з них зруйноване житло, вибите скло у квартирах, усі вони в підвалах перенесли бомбування. Це саме ці діти. Вони їдуть в Бранбенбург, там знімається ферма на цей час. Там дітям будуть проводити воркшопи, викладати музику зірки оркестру берлінського радіо. Буде хореографія, багато виїздів в Берлін, будемо гуляти, відвідаємо органний зал», — розповідає про наміри волонтер Едуард Кунініч.

img_20 160 601_161 054.jpg

Момент відправлення // Громадське радіо
Момент відправлення
Громадське радіо

Ця подорож стала можливою завдяки відомій берлінській скрипаль ці Марині Бондас. Вона приїжджала у зону АТО з концертами взимку, підтримати бійців та дітей. Зараз завдяки їй та іншим німецьким друзям українські школярі їдуть у цю подорож.

«Після візиту Марини Бондас в Авдіївку вона прониклася цією ідеєю, їй дуже сподобалися діти, вона вирішила все організувати. Україна не вкладає в цей проект ні копійки, усі гроші дають наші німецькі друзі та німецькі волонтери. Будуть тренінги, буде непомітна психологічна реабілітація через музику. Це будуть працювати психологи з дітьми, що виїхали з-під обстрілів. Усе буде на фоні мистецтва, аби діти відволіклися від реальності», —  ділиться планами волонтер Едуард.

У складі групи -11- річний Данило, говорить, що за кордоном не був ще, дуже хоче, аби на вулицях Берліна його пригостили морозивом, мріє піти до музею і на власні очі побачити Бранбенбурзькі ворота.

«Там можна оленів кормити з рук, взагалі побувати за кордоном цікаво. У музеї підемо, в оперу», — говорить хлопчик.

Сина разом з донькою проводжає родина Савкевич. Батько Олексій не приховує радості, що його діти відпочинуть за кордоном і трохи забудуть про вибухи, які і сьогодні чує прифронтова Авдіївка.

«Проект називається «Музика лікує», мені задається, що музика допоможе дітям відчути себе більш упевнено. Це буде для них цікавий досвід. Два тижні в іншій країні — це і культурний шок, і знайомства, і екскурсії, і відвідування музеїв», — говорить Олексій.

img_20 160 601_160 829_1.jpg

До відпочинку готові // Громадське радіо
До відпочинку готові
Громадське радіо

Відпочинок у Німеччині триватиме два тижні, після того школярі пообіцяли обов’язково розповісти про побачене і поділитися фото.

Наталя Поколенко з Донеччини для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+