Слухати

У Польщі зрівняють зарплати місцевих жителів і українців на заробітках

05 червня 2016 - 17:08
Більше 95% працюючих в Польщі іноземців походять з України
У Польщі зрівняють зарплати місцевих жителів і українців на заробітках / Новини на Громадському радіо

У Польщі вирівняють зарплати місцевих і українців, які приїжджають на заробітки. У країні працюють над зміною умов праці для іноземців. Про це розповів заступник міністра з питань сім’ї, праці і соціальної політики Польщі Станіслав Швед, передає «Польське радіо».

Нововведення вступить в силу з 1 січня 2017 року. Іноземці зароблятимуть стільки ж, що й поляки.

Це буде сезонна директива, яка торкнеться громадян третіх країн, які приїжджають з метою працевлаштування на сезонну роботу. Очікуються зміни в так званих короткострокових заявках при одночасному збереженні спрощеної форми працевлаштування та також параграф про однакові умови праці і зарплат.

Станіслав Швед додав, що сезонною роботою здебільшого зацікавлені громадяни України. «Більше 95% працюючих в Польщі іноземців походять з України», — наголосив заступник міністра з питань родини, праці і соціальної політики.

Минулого року було видано 800 тисяч заявок на роботу в Польщі. Працювало півмільйона осіб. Цього ж року, до середини травня, поступило 500 тисяч заявок на працевлаштування іноземців, тому до кінця року замовлень передбачається вже більше мільйона. Польські урядовці прагнуть і в подальшому зберегти можливість іноземцям працювати у сільському господарстві, у послугах та будівництві, але щоб цей механізм був щільнішим, і умови праці прибулих були на тому ж рівні, що й у місцевих працівників.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+