Слухати

Електроенергія в Чилі вже більше 100 днів безкоштовна завдяки Сонцю

06 червня 2016 - 13:37 90
Це не перший випадок в Чилі, у минулому році була аналогічна ситуація, коли ціни на енергію трималися на нульовій позначці 192 дні

Електроенергія в Чилі вже 116 днів поспіль безкоштовна. Її ціна впала до нуля через надлишки виробництва. В Чилі працюють потужні сонячні електростанції. Сонячних днів в цій країні багато, і станції виробляють велику кількість енергії. 

Настільки велику, що дівати її нікуди. Тому споживачі отримують електроенергію безкоштовно, передає «Громадське.UA».

Це не перший випадок в Чилі, у минулому році була аналогічна ситуація, коли ціни на енергію трималися на нульовій позначці 192 дні, пише «Bloomberg».

Місцеві жителі і власники енергоємних підприємств, звичайно, раді. Але у безкоштовній енергії є і негативна сторона.

Енергетичні компанії в Чилі належать приватному бізнесу, який зараз не отримує ні прибутку, ні доходу

Раніше виробничий бум в Чилі призвів до значного підвищення потреби країни в енергії. Приватний бізнес прийшов на допомогу: різні компанії побудували 29 сонячних ферм, і ще 15 заплановано.

Будівництво енергостанцій планувалося з розрахунком на продовження економічного зростання. Але зараз у всьому світі зростання економіки сповільнюється, а Чилі вже не потрібно стільки енергії, скільки виробляють станції.

За словами представників енергетичних компаній країни, ситуація з цінами стала майже неконтрольованою через занадто бурхливий розвиток альтернативної енергетики.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+