Слухати

Суд відновив слідство щодо смерті айдарівця, який посварився з керівництвом

06 червня 2016 - 18:15
28-річний Дмитро Шабрацький загинув у 2015 у місці дислокації 3-ї роти «Айдару» в Лисичанську. Слідство зупинилося на версії самогубства, але сам боєць просив батьків не вірити у випадкову смерть
Суд відновив слідство щодо смерті айдарівця, який посварився з керівництвом / Новини на Громадському радіо

Суддя Лисичанського міського суду Березін задовольнив скаргу адвокатки Євгенії Закревської та скасував постанову слідчого місцевої поліції Кустікова щодо закриття кримінального провадження за фактом смерті айдарівця Дмитра Шабрацького. Про це написала активістка і правозахисниця Марія Томак.

«Питань до роботи слідства насправді стільки, що, як кілька разів наголосила Євгенія, за великим рахунком, досудового розслідування просто не проводилося. Ні службового розслідування, ні необхідних експертиз, ні допитаних свідків, ігнорування клопотань адвоката, а також фактів, які не вписувалися у від початку обрану слідством версію самогубства, яка найбільше його влаштовувала і т.п.», — зазначила активістка.

За її словами, 28-річний Дмитро Шабрацький загинув (а, ймовірніше, все ж таки був убитий) у березні минулого року у місці дислокації 3-ї розвідувально-диверсійної роти «Айдару» в Лисичанську. Слідство в особі місцевої лисичанської міліції (яка чомусь займається цією справою, хоча йдеться про військового ЗСУ) вважає, що Шабрацький вчинив самогубство, і поспішає закрити справу, попри, наприклад, суттєві розбіжності у показах свідків. Навіть у самій постанові про закриття справи вони стверджують різне: один — що автомат лежав на тілі Шабрацького, інший — що АК знаходився за ним. А ще за кілька днів до смерті Дмитро скаржився батькам про конфлікт із керівництвом роти, і просив їх не вірити у випадкову смерть — якщо невдовзі виявиться, що їх сина вже немає серед живих.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+