Слухати

Афанасьєва і Солошенка хочуть обміняти на росіян у справі «2 травня»

09 червня 2016 - 18:22
Про це без вказівки імен повідомив представник України на переговорах з Росією Віктор Медведчук
Афанасьєва і Солошенка хочуть обміняти на росіян у справі «2 травня» / Новини на Громадському радіо

Українські політв’язні Геннадій Афанасьєв і Юрій Солошенко, засуджені в Росії, вже найближчим часом можуть бути обміняні на двох учасників одеського Атімайдана, які в Південній Пальмірі судять за участь у заворушеннях 2 травня.
Про це без вказівки імен повідомив представник України на переговорах з Росією Віктор Медведчук, пишуть Вести.

«Щодо двох цих осіб Росія проявляє інтерес», — заявив він, не ставши озвучувати імена

Схоже, мова йде про громадян Росії Євгенія Мефьодова та Максима Сакауове, які в даний час утримуються в одеському СІЗО.

Учасниці групи «2 травня» Тетяна Герасимова розповіла «Громадському радіо» про те, що серед обвинувачених нікого іншого, крім Сакоуова і Мефьодова, з росіян немає.

Чоловіків звинувачують в участі в масових заворушеннях 2 травня на стороні проросійськи налаштованого антиМайдану.

Мефьодову Приморський суд продовжив йому термін перебування під вартою ще на 50 днів за загрозу життю головного свідка Олександра Посміченко. Нібито, в ході засідання він крикнув «Я вб’ю тебе, хохол».

Раніше президент Петро Порошенко заявив, що слідом за Надією Савченко з російських в’язниць будуть звільнені Юрій Солошенко і Геннадій Афанасьєв. 30 травня обидва написали на ім’я президента РФ Путіна прохання про помилування.

Геннадій Афанасьєв — політв’язень з так званої групи Сенцова. Справу Афанасьєва розглядали в особливому порядку, оскільки він свідчив проти інших фігурантів. Однак на процесі у справі Сенцова і Кольченка він відмовився від свідчень, заявивши про тортури при допиті. Афанасьєв повідомив, що обмовив Сенцова, і терористичної організації з їх участю в Криму не було.

Юрій Солошенко — найстарший з українських політв’язнів, йому виповнилося 74 роки. Цей літній чоловік, який потерпає від онкологічної та серцевої хвороб. Хоча він і визнав свою провину, але він визнав цю провину на суді вимушено, тому що інакше слідчий лякав його, що він отримає від 12 до 15 років позбавлення волі.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+