Слухати

У Криму з токсичної дамби кудись розвозять небезпечний для життя пісок

09 червня 2016 - 10:58
Поліцейські не вбачають в цьому складу злочину
У Криму з токсичної дамби кудись розвозять небезпечний для життя пісок / Новини на Громадському радіо

У Керчі в невідомому напрямку вивозять пісок з дамби в селищі Героївському. За даними місцевого депутата, який замовив хімічний аналіз, пісок є небезпечним для життя: наповнений хромом, фосфором і миш’яком, передає Керч.ФМ

Так, згідно з ГН 2.1.7.204 1-06 «Гранично допустимі концентрації (ГДК) хімічних речовин в грунті. Гігієнічні нормативи» наявність миш’яку допустима в межах 2 мг / кг, хрому 0,05 мг / кг, фосфору і заліза не повинно бути взагалі.
 
За результатами проведеного аналізу проб встановлено наявність 81 мг миш’яку / кг, хрому 6,1 мг / кг, 542 мг фосфору / кг і 33 мг Заліза/кг.

bezymyannyy_d.png

Результати експертизи // http://kerch.fm
Результати експертизи
http://kerch.fm

Хвостосховище — це комплекс спеціальних споруд і устаткування, призначений для зберігання або захоронення радіоактивних, токсичних та інших відвальних відходів збагачення корисних копалин, іменованих хвостами. Для огорожі хвостосховища створюються дамби, що є гідротехнічними спорудами, розбирання яких може призвести до техногенної, забруднення акваторії Чорного моря в районі міського пляжу Керчі та, екологічної катастрофи.

Саме з такої дамби і вивозиться пісок. 

Наслідком отруєння хромом, фосфором, миш’яком є ​​розвиток онкологічних захворювань, ураження печінки, головного мозку, дихальної системи.

Поліція Керчі прийняла рішення про відмову в порушенні кримінальної справи, так як не виявила можливих шахрайських дій при розбиранні дамби.

mvd_kryma.png

Відповідь поліції Криму // http://kerch.fm/
Відповідь поліції Криму
http://kerch.fm/

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+