Слухати

У Києві на суді Заверухи стався бунт: поліція жорстко затримала активістів

09 червня 2016 - 09:22
Саму підсудну Віту Заверуху конвоїри витягли з клітки за волосся
У Києві на суді Заверухи стався бунт: поліція жорстко затримала активістів / Новини на Громадському радіо

Інцидент стався ввечері 8 червня у Солом’янському райсуді Києва.

Почалося усе з того, що люди блокували залу. 

Підсудну Віту Заверуху конвоїри витягли з клітки за волосся.

За даними активістів, бунтарів затримали і повезли до райвідділку.

Під райвідділком також зібралися небайдужі.

Потім усіх п’ятьох затриманих відпустили, у всіх ознаки побоїв, за даними активістів.

«Громадське радіо» намагається зв’язатися з прес-службою поліції Києва, аби отримати офіційну позицію від правоохоронців. На сайті поліції Києва або сайті поліції Солом’янського району будь-яка інформація про вчорашній інцидент відсутня. 

Після Революції дівчину звинувачували в участі у одеських подіях 2 травня, під час яких загинуло 47 осіб. Пізніше вона пішла служити до батальйону «Айдар», але, як розповідають її співслуживці, покинула формування за станом здоров’я. 

Критики Завірюхи дорікають їй тим, що фото дівчини в соцмережах свідчать про її палку захопленість Гітлером та нацистською ідеологією.

4 травня 2015 року у Деснянському районі Києва під час переслідування автомобіля з молодиків, які пограбували АЗС, двох правоохоронців було вбито, трьох поранено, загинув один із нападників, двом іншим вдалося втекти. Згодом, їх затримали. Як виявилося, усі вони служили у різних добровольчих батальйонах у зоні АТО, а найстаршому виповнилося 23 роки. Прес-служба МВС опублікувала відео, на якому один із підозрюваних зізнається, що вони приїхали із Вінниці та готували теракти на травневі свята. Серед згаданих імен хлопець назвав і Віту. За іншою версією, яку підтримують друзі затриманих, вони приїхали до столиці аби помститися беркутівцям, що знущалися з людей на Майдані.

Захист Віти Заверухи зазначає, що під час злочину на АЗС Заверухи не було в Києві. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+