Слухати

Мінкульт не може перевірити, що збереглося у фондах музеїв Криму

10 червня 2016 - 17:30
Мінкульт опублікував фото полотен Айвазовського, які мають бути в Феодосійській галереї
Мінкульт не може перевірити, що збереглося у фондах музеїв Криму / Новини на Громадському радіо

У Міністерстві культури України зазначають, що вони, на жаль, позбавлені можливості доступу до фондів музейних закладів на тимчасово окупованій території.

В міністерстві прокоментували історію з нещодавно проданою картиною Айвазовського, про яку сьогодні писало «Громадське радіо». Деякі ЗМІ помилково повідомили, що продана в Лондоні картина була з окупованого Криму.

Зараз відомо про існування принаймні п’яти картин Івана Айвазовського під назвою «Корабельна аварія», які зберігаються у музеях міст Венеція, Санкт-Петербург, Єреван та  дві картини -  у Феодосійській картинній галереї,  датовані 1843 та 1876 роками.

«Втім, зауважимо, нині Міністерство культури України, на жаль, позбавлено можливості доступу до фондів музейних закладів на тимчасово окупованій території», — зазначили в Мінкульті.

1843.jpg

Кораблекрушение - 1843 год //
Кораблекрушение — 1843 год

cms.jpg

Кораблекрушение - 1876 год. //
Кораблекрушение — 1876 год.

Варто додати, що продане на аукціоні цього тижня полотно датоване 1875 роком. 

Іван Айвазовський  — український і російський живописець-мариніст вірменського походження. Створив понад 6 тисяч полотен, найвідоміші з котрих морські пейзажі та сцени морських баталій.

Раніше ми писали, що у Криму галерею Айвазовського хочуть забрати з власності громади Феодосії.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+