Слухати

Необхідно звільнити шістьох суддів КС, у яких конфлікт інтересів, — Дрік

10 червня 2016 - 08:38
За словами голови Ради Громадського Люстраційного комітету Олександри Дрік, лише в цьому випадку Конституційний Суд зможе правомірно розглянути закон про очищення влади
Необхідно звільнити шістьох суддів КС, у яких конфлікт інтересів, — Дрік / Новини на Громадському радіо

Голова Ради Громадського Люстраційного комітету Олександра Дрік повідомила «Громадському радіо», що підстав для скасування закону «Про очищення влади» немає — Венеційська Комісія визнала, що закон відповідає європейським стандартам.

«Третина складу Конституційного Суду — це судді, які у 2010 році дозволили Януковичу узурпувати владу. Саме вони тепер мають вирішувати долю закону, що забороняє таким людям доступ до влади. Це конфлікт інтересів, судді мають взяти самовідвід», — наголосила Олександра Дрік.

Також пані Дрік повідомила, що Громадський Люстраційний комітет вже написав відповідну заяву до нацполіції, щоб можна було скласти адміністративний протокол про порушення статті про конфлікт інтересів.

За її словами, лише новий, оновлений склад Конституційного Суду, якому довіряє суспільство, може розглядати закон про очищення влади.

Натомість радник міністра МВС Станіслав Речинський у телефонній розмові зазначив, що люстровані співробітники системи МВС у випадку свого повернення на посади все одно будуть звільнені під іншим приводом. На це є особиста воля міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Нагадаємо, що раніше народний депутат Єгор Соболєв повідомив, що джерела у Конституційному Суді попередили його, що завтра судді збираються скасувати люстраційний закон.

Також очільниця Департаменту з питань люстрації Мін’юсту Тетяна Козаченко зазначила, що рішення КС щодо закону про люстрацію не можна буде оскаржити.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+