Слухати

Протидія КС по люстрації: Петренко пропонує зміни, а Луценко — напише новий

10 червня 2016 - 16:57
Міністр юстиції і генпрокурор стали на захист «Закону про очищення влади»
Люстрація // dt.ua

Міністр юстиції України Павло Петренко пропонує на найближчому засіданні парламенту змінити закон «Про очищення влади»,  додати зміни, які не дадуть суддям Конституційного суду змінити Закон, про це він  сказав в ексклюзивному коментарі NewsOne.

«Наступного тижня Парламент повинен почати свою роботу саме з питання щодо Закону про очищення влади і не дати припинити процес люстрації. Я звертаюся до депутатів з проханням не розглядати жодних законів, доки цього не буде зроблено. Я переконаний, що всі демократичні сили, які пройшли до Парламенту, повинні підтримати запропоновані зміни.  Переконаний, що фракція політичної партії «Народний фронт» у Верховній Раді зробить все для того, щоб процеси люстрації були збережені. Вважаю великим позитивом той факт, що вперше позиція Міністра юстиції збігається із позицією Генерального прокурора у розрізі того, що Закон про очищення влади має бути збережений, а деякі положення його мають стати навіть більш жорсткими. Щиро дякую за цю позицію Юрію Віталійовичу Луценку», — заявив він.

Юрій Луценко заявив, що у випадку скасування закону про люстрацію він звертатиметься до народних депутатів з пропозицією прийняти новий закон «Про безумовне очищення влади».

«Причому в новому законі база тих, хто підлягає перевірці, має бути розширена, а критерії повинні стати ще більш жорсткими», — заявив він.

Раніше Єгор Соболєв повідомляв, що судді Конституційного суду збираються скасувати деякі положення закону «Про очищення влади».

Скасування люстрації дозволить тисячам людей Януковича на чолі з Льовочкіним, Бойком, Вілкулом повернутися на керівні посади в уряд, прокуратуру, фіскальну службу та поліцію — вважає нардеп.

Рішення КС щодо закону про люстрацію не можна буде оскаржити, — заявила Тетяна Козаченко.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+