Слухати

Журналісти зняли маєток судді, в якого стоять прочерки в декларації

10 червня 2016 - 15:48
Щонайменше з 2014 року фото з будинку в соцмережі викладає донька впливового судді
Журналісти зняли маєток судді, в якого стоять прочерки в декларації / Новини на Громадському радіо

Журналісти «Радіо свобода»  опублікували фото маєтку в Києві, в якому вже декілька років проживає суддя Вищого господарського суду Олександр Сибіга разом з родиною.

Щонайменше з 2014 року фото з будинку в соцмережі викладає донька впливового судді. Але у своїй декларації про майно суддя ставить одні прочерки — ні будинків, ні квартир, ні землі, пише в соцмережі журналістка Наталія Сідлецька.

«Суддя Сибіга каже, що не задекларував будинок, бо він.. не введений в експлуатацію! Це — типова «схема», як не світити маєток, на який на чесну суддівську зарплату життя не вистачить заробити», — зазначає журналістка і дає посилання на розгорнутий матеріал про суддів.

57a2d2f0-e9fa-4774-85e7-c1ba6c0c30a9_w640_r1_s.jpg

Прочерки у декларації судді Сибіги // http://www.radiosvoboda.org/
Прочерки у декларації судді Сибіги
http://www.radiosvoboda.org/
 

Це при тому, що дружина судді Сабріна Сибіга працює нотаріусом та щороку декларує чималий дохід. Вона також є власницею трьох земельних ділянок та двох нежитлових приміщень, які в декларацію внесені.

Попри порожні рядки в декларації в розділі про житло, Олександр Сибіга та його рідні насправді не мають проблем із помешканням. Родина судді, схоже, живе ось у цьому приватному будинку в Києві.

ovysiqy3qsmy4.gif

Маєток судді // http://www.radiosvoboda.org/
Маєток судді
http://www.radiosvoboda.org/

А на старшу доньку ще й записані дві квартири в елітному житловому комплексі PecherSKY (не внесена в декларацію судді, оскільки проживає окремо).

«Він не введений в експлуатацію, — пояснює Олександр Сибіга, відповідаючи на запитання про будинок. — Ми звернулися до інспекції ДБК, здається, у 2012 році, у нас є вхідний штамп, у дружини — вона займається цим питанням, є в неї вхідний штамп про прийняття цих документів. Як тільки будуть видані нам документи… Мабуть, бюрократична тяганина якась».

«Якщо це власність моя, то звичайно, я задекларую. Якщо тільки отримаю правовстановчі документи, звичайно, задекларую все», — додає він.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+