Слухати

Дві найбільші фракції не хочуть виправлення судових помилок — Чумак

14 червня 2016 - 17:20
БПП і «Народний фронт» через тиск від Генпрокуратури протидіють ухваленню законопроекту №2033а, який має запровадити в Україні механізм виправлення судових помилок
Дві найбільші фракції не хочуть виправлення судових помилок — Чумак / Новини на Громадському радіо

Про це на брифінгу перед Верховною Радою заявив позапартійний депутат Віктор Чумак

13 467 547_851 286 958 311 211_401 676 643_o.jpg

Віктор Чумак // Громадське радіо
Віктор Чумак
Громадське радіо

«Народний фронт і фракція БПП не хочуть голосувати за цей законопроект. Саме депутати з БПП (Блок Петра Порошенка) раніше зняли його з порядку денного після того як пішов тиск із Генпрокуратури. Ці дві фракції відмовляються за нього голосувати», — каже він.

За його словами, якщо запрацює механізм перегляду справ незаконно засуджених українців, то переслідуватимуться ті прокурори та судді, які фальшували кримінальні справи.

Нагадаємо, документ пропонує переглядати вироки під час дії Кримінального-процесуального кодексу 1960 року і якими засуджувались люди без належної доказової бази.

Законопроект містить виключний перелік підстав для перегляду:

1) обвинувальний вирок, за відсутності інших доказів, які поза розумним сумнівом доводять вину засудженого, ґрунтується на:

— показаннях людини, отриманих внаслідок порушення права не свідчити проти себе;

— суперечливих свідченнях або свідченнях особи, яка отримала певну вигоду внаслідок засудження;

— викривлених обставинах, які очевидно не відповідають доказам у справі;

— обставинах, встановлених з істотним порушенням права особи на захист;

2) суд ухвалив обвинувальний вирок, невмотивовано відкинувши докази, що виправдовують засудженого;

3) призначене засудженому покарання вочевидь неспівмірне (занадто суворе) вчиненому злочину;

4) довічне позбавлення волі суд призначив без наведення обґрунтування неможливості призначення покарання на визначений строк.

Законопроектом пропонується переглядати судові помилки суддями, які не стосуються справ, які переглядають. Такі справи переглядаються судами апеляційної інстанції колегіально у складі трьох професійних суддів до 31 грудня 2017 року.

За даними управління Державної пенітенціарної служби станом на 1 червня, в Україні 1 562 засуджених відбувають покарання у вигляді довічного позбавлення волі. Правозахисники сумніваються у законності вироків 100 засуджених людей.

Микола Мирний, Центр інформації про права людини для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+