Слухати

Реорганізація Старого цирку у Харкові призведе до його закриття? / Новини на Громадському радіо

Реорганізація Старого цирку у Харкові призведе до його закриття?

14 червня 2016 - 21:48
Найстаріший цирк України, відомий своїми номерами на весь світ, сьогодні на межі закриття через реорганізацію, яка триває 4 роки

Міністерство культури приєднує до Старого цирку організацію, яка винна йому 80 тисяч гривень.

 Дмитро Лико, заступник генерального директора відокремленого структурного підрозділу державного підприємства «Державна циркова компанія України» розповів «Громадському радіо» про тонкощі добровільно-примусового об’єднання.

dmytro_lyko.jpg

Дмитро Лико // Громадське радіо
Дмитро Лико
Громадське радіо

Цього року цирк святкує своє 110-річчя,  але переживає не найкращі часи: щодня доводиться виборювати право виходити на манеж.

«Почалася ця реорганізація, про яку колектив взагалі не знав. Я тоді був директором-розпорядником ДП «Українська творча Дирекція з підготовки циркових атракціонів та номерів». У грудні 2012 року було засідання колегії Міністерства культури України, на якому «без нас нас же і одружили», — розповідає він.

Міністерство культури у відповіді на запит повідомляє: «У разі реорганізації права та обов’язки переходять до правонаступника», тобто до Державної циркової компанії. Також зазначається, що реорганізація ще триває. Відповідно, приміщення Старого цирку на сьогодні фактично є нічийним.

«У зв’язку з тим, що ДП «Державна циркова компанія України» у Києві, яка орендує кілька кімнат у Національного цирку, немає своєї бази, колегія вирішує приєднати «Українську творчу Дирекцію» до цієї компанії», — розповів Дмитро Лико.

За словами заступника директора, Державна циркова компанія винна Старому цирку близько 100 тисяч гривень, які до сьогодні не виплачені. Цю інформацію підтвердили у Міністерстві культури України. Хоча, із зазначенням іншої суми — 74 948,36 гривень.

«З цирковою компанією Дирекція співпрацювала протягом багатьох років. Ми годували їхніх тварин, брали їхніх артистів. Все відбувалося на договорах про співпрацю. Борг компанії за послуги дирекції на той час становив понад 100 тисяч гривень», — сказав він.

За час змін Старий цирк пережив відключення світла та опалення, тоді як капітальний ремонт за 110 років не був проведений жодного разу і поки що не планується, як повідомляється у запиті на інформацію.

unikalna_budivlya_vostannye_remontuvalasya_u_70-h_rokah_mynulogo_stolittya.jpg

Унікальна будівля востаннє ремонтувалася у 70-х роках минулого століття // Громадське радіо
Унікальна будівля востаннє ремонтувалася у 70-х роках минулого століття
Громадське радіо

repetyciya_koncertu_110-richchya_starogo_cyrku.jpg

Репетиція концерту 110-річчя Старого цирку // Громадське радіо
Репетиція концерту 110-річчя Старого цирку
Громадське радіо

«Але реорганізацію потрібно ж виконувати. І тут йде прес. То це не так, то щось не так. В першу чергу заважає студія. Студія циркового мистецтва «Старий цирк» тут на законних підставах», — розповів Дмитро Лико.

Так, як фінансування «Старий цирк» не отримує уже півроку, керівництво вирішило організувати акцію по збору коштів на опалення приміщення. Також зусиллями батьків вдається підтримувати будівлю. За даними інформаційного запиту «фінансування будівлі за адресою м. Харків, площа Міліціонера, 17 не здійснюється, оскільки майно не передано правонаступнику».

«У Міністерстві культури я дізнався, що нам було перераховано 290 тис. гривень на компанію. Що з цими грошима, ми до сих пір не знаємо», — сказав він.

Натомість Дмитро Лико бачить вихід із ситуації, що склалася та пропонує власні шляхи її вирішення.

«Ми думаємо, що комусь ця будівля сподобалася. У цій ситуації вихід не такий складний, не тривалістю в 3 роки. Якщо Міністерству важко утримувати цей будинок, то його можна передати на баланс місту, тому що це пам’ятка культурної спадщини Харкова. Також можна зробити на цій базі Центр розвитку циркового мистецтва», — порадив він.

Дмитро Лико разом з батьками, діти яких вже повністю занурилися у циркову сім’ю сподівається, що невдовзі чиновники Міністерства культури остаточно визначаться з долею унікального Старого цирку.

ne_dyvlyachys_na_byurokratychni_perepetii_doroslyh_dity_prodovzhuyu_trenuvannya.jpg

Не дивлячись на бюрократичні перепетії дорослих, діти продовжую тренування // Громадське радіо
Не дивлячись на бюрократичні перепетії дорослих, діти продовжую тренування
Громадське радіо

«Старий цирк» — це перлина, історія України. Ті номери, які були випущені в манежі цієї будівлі, ними пишався Радянський Союз, Україна та захоплювалася вся Європа і Америка», — заявив він.

Катерина Кадер з Харкова для «Громадського радіо».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+