Слухати

Сміття зі Львова вночі звозять до Луцька — громада занепокоєна

15 червня 2016 - 12:02
В середньому завезено вже менше 500 тон сміття
Сміття зі Львова вночі звозять до Луцька — громада занепокоєна / Новини на Громадському радіо

Сміття зі Львова перевозять на сміттєзвалище у село Брище, що поблизу  Луцька. Голова міської ради Луцька підтвердив це, і сказав, що договір з Львівської міською радою укладено безстроково. А перші фури заїхали на територію Брищенського сміттєзвалища 9 червня.

У Львові не вщухають події навколо обвалу і загибелі людей на Грибовицькому сміттєзвалищі. Луцька влада наголошує, що на допомогу Львову відгукнулося багато міст.

«Вони платять за цю послугу. І домовленість така, що якщо налагодиться все у Львові, то вони готові будуть забрати ту саму кількість сміття, яку завезли, на сміттєзвалище, яке є сьогодні, скажімо так, від міста Луцька на те сміттєзвалище, яке буде на території Львівської області», — зазначив  мер Луцька Микола Романюк.

vnochi_vyvantazhuyut_smittya_zi_lvova.jpg

Вночі вивантажують сміття зі Львова // «Громадське радіо»
Вночі вивантажують сміття зі Львова
«Громадське радіо»

Директор КП «Луцькспецкомунтранс», яке обслуговує сміттєзвалище, Валерія Кузьмич розповів, що  задля того, аби здійснювати перевезення сміття, у Львові уклали договір з чотирма фірмами-перевізниками:

«В середньому завезено вже чуть менше 500 тон сміття . Вони не можуть багато везти через те, що вони везуть не вантажними автомобілями сміттєвими, а везуть самосхідними. Вони там в себе зробили площадку, перевантажують . Коли в мене сміттєвіз може взяти 12-15 тонн нормальний, якщо сьогодні потужність на базі «Мерседеса», то там 9-10 тон везеться, — пояснив Валерій Кузьмич  і додав, що сміття возять вночі, тому що весь день його вантажать.

Самі ж перевізники, яких зустріли журналісти з активістами на полігоні,  від коментарів відмовляються:

— Громадськість Луцька занепокоєна, чому зі Львова почали возити сміття, якщо є інші полігони в інших містах? – запитав один із активістів Дмитро Василенко.

— Маєте мера. Йдіть до нього!  Чого до мене? — запитує перевізник.

— Та підем мера. Але нам же ж треба знати, — відповіли активісти.

rezhym_roboty_do_20-oyi_godyny.jpg

Режим роботи до 20-ої години // «Громадське радіо»
Режим роботи до 20-ої години
«Громадське радіо»

Тим часом  у Львівській міській раді повідомили, що є 6 локацій, куди відвозять сміття, однак детальнішу інформацію, куди конкретно і скільки, не оприлюднюють:

«В нас не озвучують, куди саме вивозять сміття. Можуть коментувати, що вивозять. Можуть, що в кілька точок вивозять, але куди саме вивозять, така інформація не озвучується», — повідомили у прес-службі Львівської міськради.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+