Слухати

У суді над кримськими татарами в Росії засекретили свідка

15 червня 2016 - 14:29
Російські правоохоронні органи звинувачують жителів Криму Руслана Зейтуллаєва, Фераті Сейфуллаєва, Рустема Ваітова, Юрія Примова в тому, що вони були членами забороненої в Росії організації
У суді над кримськими татарами в Росії засекретили свідка  / Новини на Громадському радіо

У суді по справі чотирьох кримчан, яких російська прокуратура звинувачує в участі в терористичній групі, допитали секретного свідка. Про це з Ростова-на-Дону повідомляє кореспондент «Громадського радіо» Ірина Ромалійська.

Відео з підсудними в перерві:

Свідок під псевдонімом Олександр дав свідчення, що що сам був в Хізб ут-Тахрір, і його туди завербував один з фігурантів справи Руслан Зейтуллаев. І що організація ця діяла вже після анексії Криму Адвокат підсудних Еміль Курбедінов розкритикував цей допит.

«Сами технические средства, в форме рации. Задается свидетелю вопрос, щелчок, постоянной связи со свидетелем не было. Я так полагаю, рядом там кто-то сидит, и подсказывает ответы на вопросы. Также был изменен голос этого свидетеля», — заявив Еміль Курбетдінов.

«У нас возникают большие сомнения относительно достоверности тех сведений, о которых рассказал сегодня свидетель. То, что мы прочитали в протоколе допроса, и то, что мы сегодня услышали, это разные факты. Многие моменты не совпадают», — заявила адвокатка Оксана Железняк. 

Нагадаю, справа кримчан розглядається в Північно-Кавказькому окружному військовому суді в Ростові-на-Дону. Російські правоохоронні органи звинувачують жителів Криму Руслана Зейтуллаева, Фераті Сейфуллаева, Рустема Ваітова, Юрія Примова в тому, що вони були членами забороненої в Росії організації Хізб ут-Тахрір, і нібито закликали до створення Халіфату, вели підпільну антиросійську діяльність. Координатори правозахисної компанії Let my people Go Ukraine вважають їх в’язнями Кремля і політв’язнями.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+