Слухати

Нацрада перевірить телеканали, які не вшанували пам’ять кримських татар

16 червня 2016 - 13:58
16 червня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланові перевірки чотирьох телеканалів — «UA:Перший», Перший діловий, Dobro і «Малятко-TV»
Нацрада перевірить телеканали, які не вшанували пам’ять кримських татар / Новини на Громадському радіо

Як пише detector.media що перевірки проводитимуться через недотримання ними Правил ведення мовлення в дні трауру та дні пам’яті 18 травня (День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу) і 25 травня (День скорботи та пам’яті 90 років з дня вбивства Симона Петлюри).

Верховна Рада оголосила 18 травня Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу (постанова № 792-VІІІ від 12.11.2015) і 25 травня Днем скорботи та пам’яті 90 років з дня вбивства Симона Петлюри (постанова № 971-VІІІ від 02.02.2016).

За даними моніторингу Нацради, «UA:Перший» 25 травня не подав інформації про День пам’яті, не розмістив на екрані стилізоване зображення або палаючу свічку та не оголосив о 12:00 хвилину мовчання.

Перший діловий, за даними моніторингу, 18 травня не розмістив на екрані стилізоване зображення або палаючу свічку, не оголосив о 12:00 хвилину мовчання, а інформацію про день пам’яті подав лише після 17:00 у випусках новин. 25 травня канал теж не розміщував свічки, не оголошував хвилини мовчання і взагалі не поширював протягом доби інформації про день скорботи та пам’яті. Аналогічні ознаки порушення зафіксував моніторинг Нацради в День пам’яті та примирення 8 травня і в День пам’яті жертв політичних репресій 15 травня. Втім, записів програми для підтвердження або спростування своїх даних Нацрада від телеканалу не отримала – той заявив, що обладнання для запису з 4 по 18 травня знаходилося на ремонті.

Телеканал Dobro, як свідчить моніторинг, 25 травня не подавав інформації про день пам’яті раз на дві години, а крім того повторно показав фільм «С востока» (перший показ відбувся 18 травня), знятий 1940 року Київською кіностудією та присвячений подіям на Західній Україні напередодні Другої світової війни, який, на думку Нацради, має ознаки розпалення національної ворожнечі між українським і польським народами та суперечить декомунізаційним нормам законодавства.

Телеканал «Малятко-TV», за даними моніторингу, ні 18-го, ні 25 травня не подавав інформації про дні пам’яті, не розміщував на екрані стилізоване зображення або палаючу свічку та не оголошував о 12:00 хвилини мовчання. Аналогічні ознаки порушень Нацрада зафіксувала і в День пам’яті та примирення 8 травня та в День пам’яті жертв політичних репресій 15 травня. Однак добові записи ефіру за 8 і 15 травня Нацрада від мовника так і не отримала.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+