Слухати

В Одесі 3-річного хлопчика підкинули до дитбудинку. Розшукують родичів

17 червня 2016 - 18:41
Хлопчик називає себе Артем, на вигляд йому 3 роки, у нього біляве волосся та світла шкіра. Вранці 16 червня дитину принесли до воріт будинку 2 жінки
В Одесі 3-річного хлопчика підкинули до дитбудинку. Розшукують родичів / Новини на Громадському радіо

Вони сказали, що знайшли хлопчика на вулиці. Він був дуже холодний, кашляв та нічого не міг сказати про свою родину. На його тілі лікарі знайшли численні забиття.

«Травми — це поверхневі ушкодження м’яких тканин, голови, лівої кінцівки, спини. Це синці, садна різного характеру, різного ступеня вираженості і давності, тобто, дитинку, на жаль, ображали. Судячи з того, що це різні за часом синці, це явно не за один раз», — розповідає лікар-терапевт будинку дитини №1 Одеси Тетяна Дрожжина.

Хлопчик пам’ятає два ім’я — Артем та Руслан. Психологам сказав, що його бив «дядя». Жінки, які привели хлопчика у дитбудинок, одразу зникли. Нині їх шукає поліція. Аби знайти батьків хлопця, задіяно усі служби. 

«Правоохоронні органи перевіряють територію, де була знайдена дитина, перевіряють банк данях зниклих дітей, інформацію про дитину розіслали всім колегам по Україні. Також інформацію передали волотерам. На сьогоднішній момент, ніяких звернень ні родичів, ні свідків, ні в правоохоронні органи, ні в службу немає», — розповідає начальник служби у справах дітей Одеської міської ради Ірина Дамаскіна.

У таких випадках для знайдених дітей існує єдина процедура: 10 днів шукають їхніх родичів, після того — починають процедуру встановлення віку та оформлення документів. Дитині знаходять нове ім’я та подають прохання зареєструвати як особу, батьки якої невідомі. Скоріш за все, Артема залишать у будинку дитини №1, куди і принесли його жінки.

«Він залишиться безпосередньо у нас, так як він ближче розташований до наших стін, до наших дітей, до наших співробітників. Він дуже товариська дитина, дуже товариська, настільки він домашній, просто домашня дитина, хороша домашня дитина», — розповіла юрисконсульт будинку дитини №1 Поліна Захарова.

Якщо чоловіка, який знущався з Артема, таки знайдуть, його звинуватять у нанесенні легких тілесних ушкоджень.

31 травня о 5 ранку на вулиці знайшли 3-річного хлопчика Вову. Він також був побитий. Нині йому зробили пересадку шкіри на лобі, нагодували та навчили деяким словам. Йому вже зробили нові документи – попри всі старання журналістів та правоохоронців справжні батьки Вови так і не знайшлися. Тепер його звуть Володя Доброславов.

Ганна Снєгіна з Одеси, «Громадське радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+