Слухати

Делегація Підкомітету ООН з попередження катувань відвідає Україну восени

18 червня 2016 - 09:06
Про це говорили на зустрічі Обмудсмена України Валерії Лутковської, голови Комітету ВР з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Григорія Немирі з депутатом ЄП Ребеккою Хармс
Делегація Підкомітету ООН з попередження катувань відвідає Україну восени / Новини на Громадському радіо

Раніше Лутковська і Немиря виступили зі спільним зверненням до Міністерства юстиції, закликаючи його належним чином забезпечити Підкомітету ООН доступ і запросити представників місії для незапланованого візиту в Україну.

«За попередніми даними, візит запланований на вересень цього року», — передає Human Rights House.

25 травня делегація підкомітету ООН з попередження катувань призупинила свій візит до України через те, що її не допустили у місця, де, за її підозрою, працівники СБУ можуть незаконно утримувати людей.

СБУ пізніше заявила, що не допустила місію підкомітету ООН через присутність в складі місії росіянина. Глава СБУ Василь Грицак заявив,що місія ООН правомірно отримала відмову.

Також в червні ООН видала звіт з різкою критикою на адресу української добровольчих батальйонів, а також офіційних силових органів. Зокрема, СБУ доповідач звинувачує в незаконних висновках і жорстоке поводження з полоненими.

17 квітня СБУ повідомила, що в будь-який час готова прийняти членів делегації ОНН з питань запобігання катуванням та забезпечити повний доступ до своїх приміщень.

Детальніше про це читайте в матеріалі Європейської правди «Таємні місця несвободи: що СБУ приховує від делегації ООН проти катувань».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+