Слухати

«Скоріш за все, якісь могильники були розмиті», — мер Ізмаїлу про отруєння

18 червня 2016 - 14:18
У лікарні Ізмаїлу, що на Одещині, звернулося понад 200 людей з симптомами кишкових розладів. Більшість серед них — діти. За попередніми даними, заразилися люди питною водою
«Скоріш за все, якісь могильники були розмиті», — мер Ізмаїлу про отруєння / Новини на Громадському радіо

1 203 141.jpg

Андрій Абрамченко //
Андрій Абрамченко

У вівторок місто затопили небачені вже багато років дощі. Люди рухалися по вулицях на човнах. Ймовірно, система каналізації не впоралася, і стічні води змішалися з питною водою.

«Все эти процессы начались после того, когда в городе Измаиле прошел дождь, и выпала месячная норма осадков за один час. Скорее всего, где-то какие-то могильники были размыты», — розповів «Громадському радіо» Ізмаїльський міський голова Андрій Абрамченко.

Вчора ввечері перші хворі з симптомами кишкової інфекції звернулися до стаціонарів Ізмаїлу. Більшість серед інфікованих — діти. Всі вони отримали лікування за рахунок міського бюджету. Усього в місті закупили ліків у розрахунку на 1000 хворих.

«В больнице 193 (человека, — ред), 119 детей. Всем необходимым, которые обратились, оказывается необходимая медицинская помощь, развернуты дополнительные койко-места во всех лечебных учреждениях города. У нас есть резерв, еще более ста коек мы готовы принять больных», — розповів Ізмаїльський міський голова Андрій Абрамченко.

Аби інфекція не поширилася, у місті об’явили надзвичайний стан. В’їзди та виїзди не перекривають, а от масові заходи — заборонені.

«Принято решение сегодня на комиссии по ЧС закрыть все объекты общественного питания, кафе, рестораны, садики, рынки и убрать всю временную торговлю из города», — розповів Ізмаїльський міський голова Андрій Абрамченко.

Перші хворі вже отримали лікування та виписані на амбулаторне лікування. Вони всі під наглядом лікарів до з’ясування, що саме стало причиною масового отруєння.

«Сегодня уже 78 больных находяться на амбулоторном лечении, они полностью получили необходимое лечение, мы можем их сегодня выписать домой и за ними наблюдать. Сегодня выясняется источник заражения, вода на проверку показала, что она чистая, есть подозрение на ротовирусную или кишечную инфекцию» — розповів Андрій Абрамченко.

Поки що інфекцію вдалося локалізувати у межах міста. Це перший випадок масового отруєння в Ізмаїлі і найбільший за останні 10 років на Одещині.

На сайті міської ради Ізмаїлу міститься повідомлення, що КП «Ізмаїльське ВУВКГ» працює в штатному режимі. Аналізи проб води відповідають санітарним нормам. Предпосилок для відключення води немає, — йжеться у повідомлення. 

Ганна Снєгіна з Одещини, «Громадське радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+