Слухати

Те, що сталося в Ізмаїлі, може бути в будь-якому місті країни — епідеміолог

20 червня 2016 - 10:48
За її даними, станом на 0:00 за допомогою до лікарів звернулися 417 городян з них 248 дітей
Те, що сталося в Ізмаїлі, може бути в будь-якому місті країни — епідеміолог / Новини на Громадському радіо

В Ізмаїлі збудники інфекції потрапили у воду через дощі. З цієї причини сталося підтоплення вуличних туалетів з вигрібними ямами. Збудники потрапили в грунтові води і у водопровідну мережу.

Про це в прямому ефірі «112 Україна» повідомила позаштатний епідеміолог МОЗ Ірина Колєснікова.

«Не можна говорити, що це тільки харчове отруєння. Тут було і контактно-побутова передача збудників. І через воду передача збудників», — сказала Колеснікова.

За її словами, станом на 0:00 в Ізмаїлі Одеської області за допомогою звернулися 417 городян з отруєнням,  з них 248 дітей.

«Те, що сталося в Ізмаїлі, може трапитись в будь-якому місті країни, тому що каналізаційна мережа є далеко не скрізь. Через те, що зношеність труб дуже велика, це спадщина с радянських часів. Щоб замінити всю цю мережу в країні, треба близько 80 млрд євро», — додала вона. 

Міський голова повідомив лякаючі дані про санітарний стан проточної води в Ізмаїлі. За його словами, аналіз показав наявність у воді ротавірусної інфекції, кишкової палички та норовірусної інфекції, передає 048.

Для попередження подальшого розповсюдження захворюваності прийнято рішення посилити хлорування води. При цьому влада міста відзначає, що таку воду можна буде використовувати виключно для господарських потреб, — пити її не можна.

«В ході проведених лабораторний досліджень з’ясувалося, що в Ізмаїлі має місце бути мікс-інфекція. Були виявлені збудники ротавірусної інфекції, норовірусна інфекції і кишкова паличка. Це сталося внаслідок фекального забруднення протягом проливних дощів», — заявив мер Ізмаїла Андрій Абрамченко.

Раніше міський голова припускав, що причиною масового отруєння могли бути якісь розмиті могильники.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+