Слухати

Журналісти на Волині вимагають відміни бюджетного «Фестивалю журналістики»

21 червня 2016 - 09:54
У Луцьку більш ніж 50 журналістів виступає проти проведення «Фестивалю  волинської журналістики», на  який в рамках підтримки місцевих ініціатив міська рада виділяє до 50 тисяч гривень
Журналісти на Волині вимагають відміни бюджетного «Фестивалю журналістики»  / Новини на Громадському радіо

Частина журналістської спільноти  Волині обурена тим, що ініціатори заходу, за їх словами, фальсифікували результати голосування за їх ініціативу, а в програмі заходів прописали виділення коштів на куліш, оркестр та інші речі, які не мають нічого спільного з журналістикою.

Волинська журналістка Ірина Новосад  знайшла своє ім`я у списку тих, хто голосував за проведення фестивалю, однак  дівчина каже, що таку ініціативу ніколи не підтримала б:

 «Виявилося, що в списку  людей, які підтримали цю ініціативу, є дуже багато журналістів, які насправді не голосували. В тому числі там було моє прізвище – Новосад Ірина Володимирівна. І відповідно я дізналась про це випадково. Я сиділа працювала. До мене написала наша колега Таня Грішина і спитала, чи я підтримала ту ініціативу. Я здивувалася, тому що я її не підтримувала. А навпаки намагалася це висміяти і продемонструвати, що це якось безглуздо з бюджету міста витрачати 45 тисяч на якісь такі подібні речі», — розповідає Ірина.

В день оголошення результатів голосування волинські  журналісти звернулися до міської ради з тим, аби переглянути результати і на  дану ініціативу гроші не виділяти.  Але  відповіді з міськради так  і не отримали:

 «Ми підготували звернення до Національної спілки журналістів України, в якому підписалося багато журналістів , близько 50-ти. Наразі плануємо ініціювати проект рішення, в якому будемо говорити про те, щоб результати цього конкурсу скасували і було переголосування або ж зняли таку ініціативу як фестиваль волинської журналістики, взагалі», — пояснює Ірина.

zvernennya_do_vseukrayinskoyi_nszhu.jpg

Журналісти написали звернення з вимогою відмінити фестиваль // Громадське радіо
Журналісти написали звернення з вимогою відмінити фестиваль
Громадське радіо

zvernennya_do_vseukrayinskoyi_nszhu2.jpg

Під зверненням більше 50 підписів // Громадське радіо
Під зверненням більше 50 підписів
Громадське радіо

Журналістка відправила запит, аби дізнатися детальний бюджет фестивалю. І з  кошторису стало зрозуміло, що передбачені кошти на дипломи для журналістів, а також  на куліш, оркестр. Однак нема нічого про майстер-класи чи інші навчальні заходи для медійників, про що йдеться в програмі самої ініціативи.

Один з ініціаторів проведення заходу, голова волинського осередку НСЖУ  Михайло Савчак, каже, що нічого поганого в тому, аби влада виділяла кошти, немає. Тим більше, голосування за ініціативу відбувалося відкрито і юридично порушень ніхто довести не може:

 «Є в нас програма економічної підтримки преси. Це передбачено. Це депутати приймали. На жаль на той рік вона чомусь не прийнята. Але якщо є підтримка громадських організацій, то в сфері преси теж є, є підтримка журналістів», — пояснює Михайло Савчак і додає, що готовий внести зміни в програму фестивалю, якщо іншим журналістам щось не подобається.

Тим часом луцький мер Микола Романюк відмовляється від коментарів та пропонує журналістам розібратися між собою .

Наразі волинські медійники  готують проект рішення на сесію міської ради, аби вимагати переголосування за ініціативи міста, бо, мовляв, фальсифікації є і під час онлайн- голосування за інші ініціативи.  Також журналісти вимагатимуть  відміни фестивалю.

Аріна Крапка, «Громадське радіо», Луцьк

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+