Слухати

Омбудсмени України та Росії домовились про візит до Карпюка і Клиха в Чечні

22 червня 2016 - 11:14
Також Лутковській вдалося домовитись про передачу з Криму 18 українських ув'язнених, хоча у списку української сторони було близько 40 осіб
Омбудсмени України та Росії домовились про візит до Карпюка і Клиха в Чечні / Новини на Громадському радіо

Засуджених російським судом українців Миколи Карпюка та Станіслава Клиха провідає російський омбудсмен Тетяна Москалькова або її регіональні представники. Про це на вчорашній зустрічі з Москалькової домовилася Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, розповів «Громадському радіо» прес-секретар українського омбудсмена Михайло Чаплига. Зараз Карпюк та Клих знаходяться в СІЗО міста Грозного в Чеченській республіці.

«Або вона особисто, або регіональні представники повинні відвідати їх. Максимально об’єктивно оцінити ситуацію з розумінням того, що політику залишаємо в стороні, з точки зору прав людини. Якщо є повідомлення про тортури, то звернутися до компетентних органів, щоб було ефективне розслідування і також звернути увагу на процесуальні права», — заявив Михайло Чаплига.

Перемовини тривали 3 години. 

1 023 478 878.jpg

Валерія Лутковська з Тетяною Москальковою //
Валерія Лутковська з Тетяною Москальковою

Наприкінці травня Верховний суд Чечні засудив Миколу Карпюка до 22,5 років, Станіслава Клиха — до 20 років в’язниці за звинуваченням у вбивстві російських військовослужбовців та участі в банді на боці бойовиків в першій чеченській війні. Російський правозахисний центр Меморіал визнав Карпюка і Клиха політв’язнями.

Також Лутковській вдалося домовитись про передачу з Криму 18 українських ув’язнених, хоча у списку української сторони було близько 40 осіб. 

«Домовленість була виключно про переміщення тих засуджених, які знаходилися станом на березень на підконтрольній території станом на березень 2014 року і, відповідно, про їх переміщення на підконтрольну територію у зв’язку з їх бажанням відбувати покарання на території підконтрольній Україні, згідно з законодавства України», — розповіла Лутковська. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+