Слухати

Підприємці Севастополя пригрозили «уряду» забрати всі соки з прилавків / Новини на Громадському радіо

Підприємці Севастополя пригрозили «уряду» забрати всі соки з прилавків

22 червня 2016 - 12:47
Соки у Севастополі продаються занадто дешево, переконані власники місцевих мережевих магазинів. Націнки на базову групу товарів штучно стримує так званий уряд міста

Це рішення було ухвалено ще в розпал енергоблокади, коли ціни стрімко стрибнули вгору і підігріли паніку серед населення. Тоді – підприємці і так званий губернатор Сергій Меняйло домовилися про мінімальну або навіть нульову націнку на продукти і товари першої необхідності. До цього переліку увійшли і соки. «Влада» штучно тримає ціни вже півроку. Тож, підприємці вирішили – збунтуватися. І пригрозили спустошити ятки із соками у разі, якщо чиновники не підуть їм назустріч і не дозволять підняти цінник.

Про соковитий конфлікт з магазинами місцевим ЗМІ повідомив начальник управління по тарифам Дмитро Шамрей. «На думку реалізаторів, зараз у Севастополі націнка на соки занизька. Вона значно нижче, ніж на материку. Рік тому її встановили на такому рівні з метою втримати ціни. Але,як заявляють продавці, простіше відмовитися від реалізації соків, ніж продовжувати продавати їх з такою низькою націнкою», — розказав чиновник.

За даними профільних управлінь – сьогодні підприємці обмежені одинадцятьма відсотками націнки для роздробу і дев’ятьма для опту. Тоді, як в Москві і Санкт-Петербурзі торговці заробляють не менше, ніж 20-25%.

В так званого місцевого голови Севастополя проблеми підприємців не викликали великого співчуття. Він доручив чиновникам детальніше розібратися у питанні, зважити ризики посилення незадоволення у населення, і лиш тоді ухвалювати рішення щодо націнки. Раніше Меняйло заявляв, що нульові і мінімальні націнки міські підприємці компенсують за рахунок зростання цін на інші продукти.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+