Слухати

Хакери викрали 10 мільйонів доларів в українського банку

23 червня 2016 - 17:19 151
Хакери створили і розмістили у відкритому доступі набір інструментів для проникнення в системи банку та інших фінансових установ

Хакерські угрупування Carbanak/Axunak і Buhtrap викрали $10 млн в українського банку через міжнародну систему здійснення платежів SWIFT. Про це повідомили у київському відділенні міжнародної організації ІТ-спеціалістів ISACA, передає ЛІГА.net.

Хакери створили і розмістили у відкритому доступі набір інструментів для приникнення в системи банку та інших фінансових установ.

Як повідомили в прес-центрі ISACA, після проникнення в систему, хакери кілька місяців вивчали її роботу і внутрішні процеси. Видаючи себе за клієнтів, хакери здійснили платіжні операції через SWIFT і систему електронних платежів.

«Наразі скомпрометовано десятки банків (переважно в Україні та Росії), з яких викрадено сотні мільйонів доларів», — додали в ISACA.

В організації припускають, що хакери могли проникнути в більшість українських банків для вивчення бізнес-процесів і проведення шахрайських операцій.

«Банки зараз не діляться такою інформацією взагалі та бояться розголосу», — заявляє президент київського відділення ISACA Олексій Янковський. На його думку, на рівні країни необхідно створити центр обміну інформацією про подібні атаки.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+