Слухати

Хакери викрали 10 мільйонів доларів в українського банку

23 червня 2016 - 17:19
Хакери створили і розмістили у відкритому доступі набір інструментів для проникнення в системи банку та інших фінансових установ
Хакери викрали 10 мільйонів доларів в українського банку / Новини на Громадському радіо

Хакерські угрупування Carbanak/Axunak і Buhtrap викрали $10 млн в українського банку через міжнародну систему здійснення платежів SWIFT. Про це повідомили у київському відділенні міжнародної організації ІТ-спеціалістів ISACA, передає ЛІГА.net.

Хакери створили і розмістили у відкритому доступі набір інструментів для приникнення в системи банку та інших фінансових установ.

Як повідомили в прес-центрі ISACA, після проникнення в систему, хакери кілька місяців вивчали її роботу і внутрішні процеси. Видаючи себе за клієнтів, хакери здійснили платіжні операції через SWIFT і систему електронних платежів.

«Наразі скомпрометовано десятки банків (переважно в Україні та Росії), з яких викрадено сотні мільйонів доларів», — додали в ISACA.

В організації припускають, що хакери могли проникнути в більшість українських банків для вивчення бізнес-процесів і проведення шахрайських операцій.

«Банки зараз не діляться такою інформацією взагалі та бояться розголосу», — заявляє президент київського відділення ISACA Олексій Янковський. На його думку, на рівні країни необхідно створити центр обміну інформацією про подібні атаки.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+