Слухати

NASA вдалося дослідити процес, як чорна діра поглинула зірку — відео / Новини на Громадському радіо

NASA вдалося дослідити процес, як чорна діра поглинула зірку — відео

23 червня 2016 - 17:40
Дослідники оцінюють, що дана чорна діра має масу приблизно в мільйон разів більшу за масу Сонця

Вчені за допомогою рентгенівських телескопів змогли простежити за тим, як 3,9 мільярдів років тому величезна чорна діра поглинула зірку.

Як повідомляє NASA, спалах вперше був зафіксований за допомогою телескопа Swift 28 березня 2011 року. За словами вчених, спочатку чорна діра вела себе спокійно, але в кінці березня несподівано прокинулася і розірвала зірку. Початок спалаху довгий час залишався невивченим, тепер же вчені змогли «прокрутити час назад», використавши рідкісний феномен, схожий на ехо.

Вчені встановили, що рентгенівське випромінювання виходило від невеликої ділянки в диску чорної діри. Це відкриття стало несподіванкою для дослідників, оскільки раніше вважалося, що рентгенівське випромінювання виходить від вузьких пучків гарячої плазми, які «випльовує» чорна діра.

Дослідники оцінюють, що чорна діра має масу приблизно в мільйон разів більшу за масу сонця. Вони очікують, що майбутні вивчення і моделювання потоків дозволить їм виміряти обертання чорної діри, використовуючи ці дані.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+